Wiceminister zdrowia przewiduje kolejną falę koronawirusa i zachęca do szczepień latem

– Zachęcam do szczepień już teraz, w okresie letnim, tak by uchronić się przed kolejną falą zakażeń, która myślę, że pojawi się we wrześniu – powiedział na antenie radiowej Trójki, wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.

 

W Programie Trzecim Polskiego Radia wiceszef ministerstwa zdrowia był pytany między innymi o poziom wyszczepienia przeciwko covid wśród Polaków.

– Dzisiejsze dane to są pokaźne liczby. Prawie 840 tys. osób, które są uprawnione, zapisało się na drugą dawkę przypominającą. Połowę z tych osób wyszczepiliśmy. To są dobre wyniki. Uprawnionych do szczepień, czyli osoby, które mają powyżej 60. roku życia, jest ponad 4 mln, a więc blisko 20 procent osób już się zgłosiło na szczepienia. Myślę, że część osób czeka na unowocześnione szczepionki. Koncerny będą je wysyłać na rynki już niedługo – stwierdził wiceminister.

Zaapelował również do społeczeństwa w kontekście szczepień przeciw COVID-19 – „Zachęcam do szczepień teraz w okresie letnim, bo myślę, że będzie kolejna fala zakażeń covid”.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
karol
karol
1 rok temu

Jasnowidz? Ale ze szklanej kuli czy inaczej?

Ela
Ela
1 rok temu
Reply to  karol

A ja myślę że jutro skończy się ta parodia i komu tu wierzyć Nie dajmy się zwariować ktoś robi na tym grubą kasę ,i ogłupia ludzi

Magda
Magda
1 rok temu

Szczep się w 2022 r. na wariant z 2020 r. po wielokrotnej mutacji wirusa. Nie ma to sensu, ale reklamują szkodliwy towar, bo zalega w magazynach.

Marek
Marek
1 rok temu

Najwyższy czas wziąć sprawy w swoje ręce i wyjść na ulice, te dziadostwo w garniturach na taczkach powinno wyjechać

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Marek

Przynajmniej 3 lata temu. Ale w takim Przasnyszu poparcie dla przewodniej Partii Narodu mnie słabnie.

Mirek
Mirek
1 rok temu

Wy sobie stanowczo za dużo pozwalacie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Zatem musimy kupić więcej respiratorow I maseczek! Nie ma na co czekać! Mamy pewnych dostawców, nie ma na co czekać! Wałki trzeba robić póki jest okazja.