Wichura nad powiatem przasnyskim. Zerwany dach na hali sportowej. Spadające drzewo uderzyło rowerzystę

Dziś po godzinie 18.00 nad powiatem przasnyskim przeszła potężna wichura, wyrządzając duże szkody. Jak alarmują nasi czytelnicy, zerwany został dach na hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Jednorożcu, połamane zostały liczne drzewa, jedno z nich uderzyło rowerzystę.

 

Duże zniszczenia są także w drzewostanie zabytkowego parku miejskiego w Przasnyszu. Trwa szacowanie strat, ale przed nami gorące godziny, bo gwałtowne zjawiska pogodowe nadal trwają.

Najbliższy czas nie będzie łatwy dla strażaków, który walczą ze skutkami  wichury.

Mezoskalowy układ konwekcyjny (MCS) rozciąga się w pasie od południowej części woj. warmińsko-mazurskiego, przez środkową część woj. mazowieckiego po woj. świętokrzyskie. Lokalnie w obrębie tego układu oraz przed nim rozwijają się również superkomórki burzowe. Burze mogą generować intensywne opady deszczu do 40-50 mm/h, opady gradu (do 5 cm średnicy) oraz silne porywy wiatru do 90 km/h (punktowo większe) – informują Polscy Łowcy Burz.

 

Więcej informacji dotyczących skutków wichury podamy wkrótce.

 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
14 dni temu

o je***

przasnyszanka
przasnyszanka
14 dni temu
odpowiada  Wojtek

mocny komentarz

Mateusz
Mateusz
14 dni temu

O kurcze

Bolek
Bolek
14 dni temu

tusk wraca i się katastrofy zaczeły

Mieszkaniec
Mieszkaniec
14 dni temu

No i gdzie są teraz obrońcy starych już praktycznie martwych drzew w Przasnyszu? Trzeba racjonalnie podchodzić do każdego tematu, również tego dotyczącego zieleni w naszym otoczeniu

was85
was85
14 dni temu
odpowiada  Mieszkaniec

Ja bym tego akurat nie łączył. Pioruny nie wybierają, czy uderzą w martwe czy żywe drzewo. Silny wiatr tak samo może połamać młode jak i stare. Widać to na wielu zdjęciach.