Wewnątrzszkolna Konferencja Upowszechniająca Ocenianie Kształtujące w Krasnem

W środę, 11 stycznia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem zorganizowano Wewnątrzszkolną Konferencję Upowszechniającą Ocenianie Kształtujące – „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ocenianiu kształtującym, ale boicie się zapytać”.

 

Był to jeden z etapów programu „Całościowy Rozwój Szkoły”, do którego w marcu 2019 r. przystąpiła placówka. Udział w nim wzięła trenerka Centrum Edukacji Obywatelskiej, Agnieszka Wenda.

Po powitaniu zebranych i obejrzeniu filmu przypominającego wszystkim o fundamentach oceniania kształtującego, uczestnicy wzięli udział w warsztacie poświęconym roli błędu i niepowodzenia w procesie dydaktycznym.

 

– Liderzy OK, Katarzyna Magnuszewska i Ireneusz Gajek  przedstawili dobre praktyki stosowane w naszej szkole – podawanie uczniom celu lekcji, kryteria sukcesu przekazywane do zadań, kartkówek, sprawdzianów, kreatywne podsumowania lekcji, zadawanie uczniom pytań kluczowych i ciekawych zadań edukacyjnych, ocena koleżeńska, podawanie informacji zwrotnej oraz korzystanie z metodników OK i patyczków. Ocenianie Kształtujące jest strategią uczenia i uczenia się, które ma sprawić, aby uczniowie byli jak najbardziej zaangażowani w proces edukacyjny i byli świadomi, czego i po co się uczą, a także jakie postępy czynią.  W ciągu roku szkolnego nauczyciele wprowadzają w „przestrzeń” lekcyjną kolejne elementy Oceniania Kształtującego – podaje szkoła.

Grono pedagogiczne biorące udział w konferencji mogło zapoznać się z zeszytami uczniów. Obejrzeć, w jaki sposób dzieci zapisują cel lekcji oraz tworzą samodzielne notatki.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments