Weszliśmy do Miejskiego Domu Kultury. Sala widowiskowa nabiera kształtu!

Od kwietnia trwają, toczące się pełną parą, prace remontowe w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. Choć  w tej chwili budynek trudno rozpoznać, z chaosu prac budowlanych powoli wyłania się docelowy kształt Sali kinowo-widowiskowej. Robi wrażenie!

 

Za nami kolejny etap odbioru cząstkowego budynku MDK, którego dokonali Inspektor Nadzoru Inwestorskiego Krzysztof Mendalka, Grzegorz Ostrowski z firmy Rembud sp z.o.o. z pracownikami i kierownikiem budowy, Tomasz Szymborski i Tomasz Jakubowski z MDK oraz wiceburmistrz Łukasz Machałowski. Dzięki uprzejmości wiceburmistrza i gościnności wykonawcy, mogliśmy wejść do budynku i zaprezentować naszym czytelnikom stopień zaawansowania prac.

Z zewnątrz i wewnątrz budynku pozbyto się już tynków, wyburzono niektóre ściany działowe oraz usunięto stare podłogi, zaś prace rozbiórkowe i przygotowawcze są na ukończeniu. Zakończył się proces osuszania fundamentów i zabezpieczenia przed wodą wykopu pod szyb windowy. Prace te były niezbędne, ponieważ dźwig zjedzie na poziom minus jeden. Winda będzie usytuowana w sąsiedztwie byłej kawiarni Parkowej, czyli Klubu Otwartego Umysłu. Powstanie tu reprezentacyjna sala kolumnowa z przeszkleniami, która posłuży organizowaniu spotkań i konferencji. Ponadto na parterze znajdować się będą sale zainteresowań: sale zajęć, ognisko muzyczne, pracownia plastyczna Batiku „Mamut” i szatnia.

 

Fundamenty gmachu, w celu ochrony przed wnikaniem wilgoci, zostały zabezpieczone m.in. warstwą izolacyjną oraz iniekcjami z wodoszczelnego roztworu. Wokół budynku powstał drenaż i studnia, która – w razie ulewnych opadów – odbierze nadmiar wody. Nieopodal fundamentów powstaje właśnie kolejny wykop, w którym zostanie umieszczony przewód uziemiający do instalacji odgromowej. W pierwszych pomieszczeniach położono już instalację elektryczną. Postępy prac są stale nadzorowane przez konserwatora zabytków oraz nadzór inwestorski.

Największe wrażenie robi dawna sala widowiskowa, która diametralnie zmieniła swoje oblicze. Podłoga sali została podniesiona, dzięki czemu wyłonił się już kształt docelowej pochylni, poprawiającej widoczność sceny i ekranu. Pomieszczenie, które powstanie pod pochylnią, posłuży próbom instrumentalnym. Na tym samym poziomie powstanie także reprezentacyjny hol i miejsce na minibar, małą gastronomię czy kawiarenkę.

Zamówiono już 230 foteli kinowych w kolorze butelkowej zieleni, które wypełnią największą z sal budynku, tworząc upragnioną od dziesięcioleci kaskadową salę kinową. Zamówiono także drewnianą stolarkę okienną i drzwiową; w przyszłym miesiącu nastąpi wymiana pokrycia dachowego, które zostanie wykonane z trwalej blachy cynkowo-tytanowej.

W zachodniej części MDK zaprojektowano pomieszczenia administracji. Modernizacja budynku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna zakończyć się przed końcem 2023 roku.

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
guest
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
14 dni temu

Zapamiętajcie. MDK będzie tylko dzięki determinacji i współpracy Chrostowskiego, Czaplickiego, Szczepankowskiego i Struzika. I dzięki odbiciu większości w Mieście z rąk PiS i PPP przez PSL i radnych niezależnych. Trochimiuk obiecywał, nie zrobił, radni PiS i PPP dopóki mieli większość blokowali sprawę. Dobrą urzędniczą pracę wykonuje też wiceburmistrz.

Magda
Magda
14 dni temu
Reply to  Andrzej

Świetny komentarz panie wiceburmistrzu, może napiszesz jeszcze ile macie funduszy na remont. Bo 5 mln od Struzika nijak się ma do ponad 20 milionów jakie ma kosztować modernizacja

Anna
Anna
14 dni temu
Reply to  Magda

Gdyby nie odbili większości, nie pozyskali kasy i nie odważyli się zrobić tego teraz, nigdy już by nie był zrobiony przy tej inflacji i cenach. I to im zostanie zapamiętane. Nowy MDK będzie. Miasto odżywa.

Bigos
Bigos
14 dni temu
Reply to  Anna

Ale problem w tym, że oni nie pozyskali jeszcze złotówki na ten remont. Dostali dzięki Szczepankowskiemu 4 mln od Struzika i milion z powiatu. Na tym koniec.

nie
nie
14 dni temu
Reply to  Bigos

Może i dostali milion od powiatu ( a może jeszcze nie dostali, ogłoszenia chyba jeszcze nie było), a miasto dało milion na baseny. Zatem wychodzi, że od powiatu dostali dokładnie ZERO.

Pan Stanisław
Pan Stanisław
14 dni temu
Reply to  Magda

To nie wiceburmistrz. To jeden z tych czterech podpisanych w komentarzu.

Ada
Ada
14 dni temu
Reply to  Pan Stanisław

Kiedyś dzień zaczynał od kielicha – dziś emocje topi w komentarzach

Pan Kazio
Pan Kazio
13 dni temu
Reply to  Ada

aż mu wszystkie włosy wyszły 😁😜😜

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu
Reply to  Andrzej

Baca i PiS 😅😅😅😅. A co ci miłośnicy fejsbuka potrafią?

Matijas
Matijas
14 dni temu
Reply to  Andrzej

– MDK będzie tylko dzięki determinacji i współpracy Chrostowskiego, Czaplickiego, Szczepankowskiego i Struzika. I dzięki odbiciu większości w Mieście z rąk PiS i PPP przez PSL i radnych niezależn….
– (stara) Ukasz wstawaj! zes*aleś się w łóżko!

Sławek
Sławek
13 dni temu
Reply to  Andrzej

na pewno to zapamiętamy wydać ponad 20mln aby zrobić kilka miejsc dla swoich którzy nie mają pomysłu na nic, nie potrafią nic ciekawego zorganizować??

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
14 dni temu

Ci ludzie nie wiedzą, że na placu budowy powinni mieć odpowiednie ubranie?

Ale widziałem na zdjęciach Borsuka budowlańców z tej firmy. Trampki, stare jeansy i t-shirty. Pełna profeska.

Marian
Marian
14 dni temu

Chciał to samo napisać….. Gdzie kamizelki, gdzie kaski

Pan Kazio
Pan Kazio
13 dni temu

Dziecko zadbaj o siebie zobacz w lustrze jak wyglądasz a później komentuj.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 dni temu
Reply to  Pan Kazio

Kaziu, a Ty lepiej swojej starej pilnuj. Bo się szlaja po wiosce, a później ludzie różne rzeczy gadają.

Pan Stanisław
Pan Stanisław
14 dni temu

Z całym szacunkiem, ale ja tu kształtu żadnego nie widzę, tylko kupę gruzu

Jan
Jan
13 dni temu
Reply to  Pan Stanisław

Bo kasy wystarczyło tylko do tego momentu.Teraz chłopaki mają postojowe i czekając na kasę żeby ruszyć dalej.A w budżecie hula wiatr.

nie
nie
14 dni temu

Zdjęcie 7 od góry.
Patrzcie się patrzcie na ten skos w sali kinowej. Spier#&^icie skos na widowni, to spier#&*^icie całe kino.

Kazio
Kazio
13 dni temu

Remont-tak, ale co dalej? To ma być Dom Kultury, a nie wyremontowany budynek. Znając już gospodarzy Przasnysza jest obawa, że będzie przaśnie i utonie w długach.
Sala kinowa , czy widowiskowa nawet na 100 miejsc, to za dużo. Kto dzisiaj chodzi do kina?. Może przyda się na wiece dla t.zw. polityków ? Te 230 foteli będzie tylko kurz chłonąć, bo zadbanie o to będzie takie, jak o nasadzenia na skwerach.

nie
nie
13 dni temu
Reply to  Kazio

Co Ty pierdo#isz ?
Kto chodzi do kina, pojedź se czasem do Ciechanowa, czy do Ostrołęki na dobry film, wtedy zobaczysz kto chodzi do kina !
Mało tego Ci napiszę, zarówno kino w Ciechanowie, jak i w Ostrołęce na siebie zarabia !

Pan Kazio
Pan Kazio
13 dni temu
Reply to  nie

niestety rozwieję twoje marzenia
ile zamieszkuje osób w Ciechanowie w Ostrołęce 
Po drugie trzeba zatrudnić nowe osoby które będą kreatywne i pracowite także ten budynek na siebie nie będzie zarabiał, ale jako miejsce na dancingi dla seniorów może być fajne.

nie
nie
13 dni temu
Reply to  Pan Kazio

Do kina w Ostrołęce, jeżdżą mieszkańcy naszego powiatu.
Do kina w Ciechanowie, jeżdżą mieszkańcy naszego powiatu.
Nawet do kina w Makowie Mazowieckim, jeżdżą mieszkańcy naszego powiatu.
Kino w Makowie Mazowieckim, również na siebie zarabia.

nie
nie
13 dni temu
Reply to  Pan Kazio

Rozczaruję Cię jeszcze bardziej. Mądrzej niż pisanie pustych głupot, niczym nie potwierdzonym. No ale bycie hejterem, takie jest. No to polecimy z danymi głównego urzędu statystycznego : „Według stanu na koniec 2021 r. w Polsce działały 523 kina stałe (o 2,3% więcej niż w 2020 r.). W kinach stałych wyświetlono 1,4 mln seansów, które obejrzało 27,5 mln widzów. W 2021 r. wyprodukowano w Polsce 302 filmy przeznaczone do prezentacji w kinach i telewizji. W kinach stałych było 1,5 tys. sal i 294,3 tys. miejsc na widowni. W porównaniu z 2020 r. liczba seansów wzrosła o 23,3% a widzów o 40,9%. Pod względem… Czytaj więcej »

nie
nie
13 dni temu
Reply to  Pan Kazio

Kubica GUS podał statystyki rynku filmowego filmowego za rok 2021. Zbierane są one bezpośrednio od kin. Dane zawierają: liczbę kin, liczbę sal, liczbę widzów (w tym na filmach polskich), ilość seansów (z podziałem na filmy polskie). Są one przygotowane z podziałem na kraj, województwa, powiaty i miasta. Na ich podstawie stworzyliśmy wykresy i tabele porównujące wyniki między województwami, największymi miastami oraz poprzednimi latami. W roku 2021 kina w Polsce sprzedały 27 464 839 biletów. To o 8 mln więcej niż w roku 2020, ale jednocześnie aż 32,2 mln mniej niż przed pandemią, czyli w 2019. W XXI wieku mniej niż 30 mln biletów sprzedano… Czytaj więcej »

Kazio
Kazio
12 dni temu
Reply to  nie

Nie bądź wulgarny, to jest Przasnysz.
W Ciechanowie i Ostrołęce są szpitale, a w Przasnyszu też był nowy i okazały, a teraz w długach bieżących i pewnie pójdzie pod młotek

Olo
Olo
13 dni temu

Żeby tylko zdążyli z oddaniem do użytku przed CPK.