Weselne stoły, czyli jak umiejętnie rozlokować przy nich gości?

Usadzenie gości przy weselnych stołach jest jednym z największych wyzwań, jakim sprostać musi każda młoda para. Na zabawie pojawiają się często osoby, które w ogóle się nie znają, nie darzą siebie szczególną sympatią lub po prostu nie mają wspólnych tematów do rozmów. Naszymi gośćmi są często także osoby w bardzo różnym wieku, które nie będą komfortowo czuły się w towarzystwie gości dużo starszych lub sporo młodszych. Wszystko to należy wziąć pod uwagę planując usadzenie gości przy weselnych stołach. Jak podołać temu wymagającemu zadaniu?

 

Najważniejsze zasady planowania weselnych stołów

Rozmieszczenie gości na weselu, aby sprostało oczekiwaniom każdego z nich i pozwoliło uniknąć popełnienia błędu lub gafy, jest niełatwym zadaniem. Jego realizację można jednak znacząco przyspieszyć korzystając z planera ślubnego z opcją tworzenia stołów weselnych i przypisywania do nich gości (jest dostępny na stronie https://www.weselezklasa.pl/poradnik/planer-slubny-organizer-slubny/) oraz przestrzegając kilku prostych zasad. Po pierwsze, lokowanie gości warto rozpocząć od stołu prezydialnego. Jest to miejsce przeznaczone dla gości honorowych, przy którym obok pary młodej zasiąść powinni świadkowie, rodzice, rodzice chrzestni i inne najbliższe osoby, jeśli mamy takie życzenie.

Stoły weselne mogą być kwadratowe lub okrągłe oraz rozstawione pojedynczo lub połączone ze sobą w określone kształty. W zależności od tego, jaki układ stołów wybierzemy, zyskamy inne możliwości lokowania gości. Pojedynczo rozstawione stoły tworzą grupy warto więc usadzać przy nich gości, którzy dobrze się znają, darzą się sympatią i z pewnością będą świetnie czuli się w swoim towarzystwie. Podobną zasadą warto kierować się usadzając gości przy stołach połączonych pamiętając, aby po obu stronach i naprzeciwko siebie siedzieli goście darzący się sympatią. Ciekawym rozwiązaniem, które może świetnie zintegrować uczestników zabawy, jest natomiast dobieranie gości przy stołach według wieku. Pozwala to na zawarcie nowych znajomości lub odnowienie kontaktu, a podobne kryterium wiekowe sprawi, że gościom raczej nie będzie brakowało tematów do rozmów.

 

Stoły kwadratowe czy okrągłe – które najlepiej sprawdzają się na przyjęciu weselnym?

Kształt stołów jest kluczowym aspektem, który wpływa nie tylko na sposób rozmieszczenia przy nich gości, ale także warunkuje wygląd sali weselnej i dostępność wolnego miejsca. Większość obiektów weselnych ze stolicy i pozostałych polskich miast oferuje stoły okrągłe lub prostokątne, o czym w prosty sposób można się przekonać odwiedzając stronę https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/warszawa/. Oba te rozwiązania posiadają zarówno zalety, jak i pewne wady, których warto mieć świadomość przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Stoły prostokątne pozwalają na zmieszczenie przy nich większej liczby gości niż okrągłe, których umieszczenie wymaga również więcej miejsca, co często odbywa się kosztem zmniejszenia parkietu i powierzchni do zabawy. Okrągłe stoły prezentują się jednak dużo bardziej elegancko i nowocześnie, nic więc dziwnego, że sięga po nie coraz więcej młodych par. Wybór konkretnego rozwiązania zależy więc od liczby gości, rozmiarów sali i wielkości parkietu oraz klimatu samego wesela.

 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof Wesołowski
Krzysztof Wesołowski
1 miesiąc temu

Do niedawna trzeba było rozdzielać zwolenników PO i PiS. Teraz trzeba w oddzielnych rogach sali sadzać szczepionych i anty szczepionkowców.