Weronika Wronowska z Bogatego zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym

12-letnia Weronika Wronowska z Bogatego zajęła I miejsce w XXII Ogólnopolskim Konkursie Papieskim za fotografię pod tytułem „Na szczęśliwe dzieciństwo nigdy nie jest za późno”.

 

We wtorek, 31 maja w Wadowickim Centrum Kultury odbyła się Gala Finałowa XXII Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Udział w nim wzięło 76 laureatów z całej Polski. Wśród nich znalazła się 12-letnia Weronika Wronowska, mieszkanka Bogatego, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej – Curie w Krasińcu.

Dziewczyna wykonała zdjęcie pod tytułem „Na szczęśliwe dzieciństwo nigdy nie jest za późno” zajmując I miejsce w kategorii młodzież szkolna.

Na fotografii możemy zobaczyć Kazimierza Wendę, znanego na terenie gminy Przasnysz regionalistę i i miłośnika historii.

 

Głównym celem konkursu było pokazanie rodziny jako bezpiecznego i pełnego miłości środowiska życia dziecka, osób niepełnosprawnych oraz seniorów.

– Ważnym elementem jest przypomnienie i wskazanie młodzieży ponadczasowych oraz uniwersalnych wartości płynących z nauczania Świętego Jana Pawła II. Konkurs za zadanie ma również propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania młodzieży, rozwijanie wśród niej wrażliwości estetycznej, wyobraźni i aktywności twórczej w dziedzinie plastyki i fotografii ze strony – wskazują organizatorzy.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments