Wernisaż wystawy „Przasnysz w obiektywie Josefin” w przasnyskiej bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej można zobaczyć fotografie miasta Przasnysz wykonane przez niemiecką wolontariuszkę Josefin Pilar Junge.

 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu zaprosiła czytelników na wystawę pt. „Przasnysz w obiektywie Josefin”. Przedstawia fotografie Przasnysza wykonane zimą oraz wiosną autorstwa Josefin Pilar Junge, wolontariuszki z Niemiec, która przebywa w mieście w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. Dziewczyna od kilku lat zajmuje się fotografią dokumentalną. W swoich pracach zwraca uwagę nie tylko na formę, ale także na połączenia kolorów.

– W dziennikarstwie wizualnym i fotografii autorka ceni sobie interakcje z ludźmi dla niej praca nad serią zdjęć ma sens, gdy może opowiedzieć historię z różnych perspektyw. Ale to nie jedyne, co czekało na przybyłych gości oprócz fotografii Josephin zawsze wiele szkicowała, a efekty jej pracy  można było  zobaczyć oglądając kilka namalowanych  przez nią obrazów – wyjaśnia biblioteka.

Podczas spotkania w przasnyskiej bibliotece wolontariuszki Josefin i Cleo opowiedziały o projekcie, w którym biorą udział, co zmotywowało je do uczestnictwa w nim, a także jak rozpocząć przygodę z wolontariatem oraz jakie korzyści z tego płyną.

Wystawa dostępna jest w Oddziale dla Dorosłych (I piętro) do 31 lipca.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments