Wernisaż wystawy plenerowej „Parafia Olszewka w fotografii”

W niedzielę, 31 sierpnia w Olszewce odbędzie się wernisaż wystawy „Parafia Olszewka w fotografii” – Przy kościele obejrzeć będzie można ponad 100 fotografii.

 

– Po sukcesie wystaw plenerowych w Jednorożcu (2017), Lipie (2018) oraz Parciakach (2019) zapraszamy na uroczyste odsłonięcie wystawy poświęconej terenowi parafii Olszewka na Kurpiach. Na planszach znalazły się fotografie obrazujące historię wsi Olszewka w XX w. Wystawa ma charakter tematyczny – informuje Stowarzyszenie „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”.

Wystawa jest niepowtarzalną okazją, by zobaczyć niepublikowane wcześniej zdjęcia z przeszłości pozyskane od mieszkańców i mieszkanek, kolekcjonerów, regionalistów i instytucji.

– Obrazują m.in. historię OSP Olszewka, szkoły podstawowej, wydarzenia przełomowej dla regionu I wojny światowej oraz bogate życie społeczno-religijne. Ostatnia z tablic jest poświęcona działalności stowarzyszenia. Fotografie uzmysławiają wysiłek przodków i przodkiń w budowaniu codzienności i zapewnieniu godnego życia rodzinie oraz przybliżają wydarzenia i osoby sprzed lat, czyniąc je bardziej namacalnymi, zrozumiałymi – czytamy.

 

Odsłonięcie wystawy nastąpi po mszy św. odprawianej przez biskupa łomżyńskiego i jest częścią obchodów stulecia konsekracji kościoła w Olszewce. Wystawa stanie przy kościele w Olszewce. Po wernisażu będzie dostępna na stałe.

Na wystawę zapraszają:

  • zarząd Stowarzyszenia „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”
  • proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Olszewce ks. Andrzej Gromadzki
  • zespół odpowiedzialny za wystawę (Milena Furman, Katarzyna Goś-Wilga, Krzysztof Grabowski, Waldemar Grabowski, ks. Andrzej Gromadzki, Maria Weronika Kmoch, Zbigniew Lorenc, Małgorzata Makowska, Rafał Szewczak)

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments