Wernisaż wystawy „Literaci w Batiku” i koncert Agnieszki Grochowicz

W partnerstwie trzech instytucji, czyli Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury oraz Muzeum Historycznego w Przasnyszu realizowany był projekt „Otwarte. Zapraszamy!”. Sobotni wernisaż i koncert to jego efekt końcowy.

 

W sobotę, 2 lipca mieszkańcy Przasnysza zostali zaproszeni do Muzeum Historycznego w Przasnyszu na wernisaż wystawy „Literaci w Batiku”, który został połączony z koncertem pt. „Osiecka, Młynarski, Kofta” w wykonaniu Agnieszki Grochowicz.

Pod okiem instruktora Tomasza Jakubowskiego w Pracowni Batiku „Mamut”, która działa przy Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu w 2021 roku powstała kolekcja portretów wybitnych przedstawicieli literatury. W sobotnim wernisażu udział wzięli ich twórcy, przedstawiciele przasnyskich instytucji oraz przasnyszanie.

– Efektem końcowym warsztatów jest album „Literaci w batiku”, którego promocja odbyła się podczas sobotniego wydarzenia –  informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

 

Spotkanie kontynuowano w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej,

Kolejnym punktem był koncert Agnieszki Grochowicz, która zaśpiewała utwory Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jonasza Kofty.

– Znakomita gra Antoniego Dębskiego (bass) oraz Jarosława Olszewskiego (piano) była doskonałym dopełnieniem tego wyjątkowego wydarzenia. Piękny spektakl muzyczny zgromadzona publiczność nagrodziła gromkimi brawami – dodaje biblioteka.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
1 rok temu

coś pięknego…pan Tomasz Mistrz

Samuel
Samuel
1 rok temu

Świetnie! Super pracownia, gratulację.
btw.
Znowu nie zabrakło komuszej, PZPR-owskiej mordy Kałuży

Zośka
Zośka
1 rok temu

Strasznie dużo kosztują pracownicy w tym mieście. Farbki, Pędzelki pensja…