Wernisaż trzech wystaw w przasnyskim liceum już za nami [FOTO]

27 września w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu odbył się z wernisaż trzech wystaw.

 

Jedną z nich była wystawa Pracowni Batiku Mamut „Ci którzy odeszli – portrety nauczycieli liceum”. W liceum zawisły wykonane techniką batiku portrety wybitnych postaci związanych z liceum, osób które już odeszły. Na batikach odnajdziemy m.in. portrety ks. Franciszka Zalewskiego, Stefana Gołębiowskiego, Aleksandry Gryczuk, Mariana Rawy, Zdzisława Zdziarskiego i wielu innych.

Kolejna wystawa to „Przasnysz – cztery pory roku” – czyli fotografie absolwentki LO im. KEN Ewy Łukasiak. Ta przedstawia z kolei wyjątkowo urokliwy wizerunek naszego miasta o różnych porach roku. „Wiosna, lato, jesień, zima – w ich rytmie toczy się życie miasta i jego mieszkańców. Aby je poznać, nie potrzeba sekretnej wiedzy czy nadprzyrodzonych zdolności: wystarczy stanąć na ulicy na nieco dłużej niż 5 sekund , schylić się i czemuś przyjrzeć, przejść na piechotę i czasem wybrać drogę, która niekoniecznie prowadzi wydeptaną ścieżką. Niewątpliwie Przasnysz w każdej odsłonie wiosenno-letniej, czy jesiennej i zimowej ma swój urok. W galerii znajdziecie zdjęcia ukazujące urodę naszej, przyrody, uliczek, budowli. Zobaczycie, że Przasnysz jest miastem na 4 pory roku, miastem którego piękno warto pokazywać i do którego warto wracać i o nie dbać, wszak to nasza mała ojczyzna” – mówiła w czasie wernisażu autorka, tegoroczna laureatka Przaśnika.

27 września przybyli na wydarzenie goście mogli obejrzeć również pokonkursową wystawę plastyczną „Zakątek Przasnysza, który zadziwia lub szpeci”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno i mankamenty naszego miasta, wskazanie na pozytywne i negatywne oddziaływania środowiska na region, dbałość o środowisko przyrodnicze i kulturowe miasta, rozwijanie wrażliwości artystycznej i zainteresowań plastycznych wśród młodzieży licealnej, a także próba „rozmowy” z młodymi ludźmi za pomocą dzieł plastycznych oraz popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów.

Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Wokalnego Przasnyskich Seniorów.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments