Wczoraj w Chorzelach ruszył Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19. Można się zapisywać

We wtorek, 18 maja o godzinie 17.00 uruchomiono szczepienia przeciwko COVID-19 w Punkcie Szczepień Powszechnych w Chorzelach.

 

Szczepionki są podawane w specjalnie do tego przygotowanych obiektach na Stadionie Miejskim im. Jana Konarskiego w Chorzelach, przy ulicy Zygmunta Padlewskiego 1.

Punkt prowadzi NZOZ Poradnia Medicus Dariusz Kossakowski, która podjęła współpracę z Gminą Chorzele – jej efektem jest stworzenie możliwości szczepienia w Chorzelach przeciwko COVID-19 dla kilkuset osób dziennie – w zależności od ilości dostarczanych do punktu szczepionek. Obecnie, pacjenci otrzymują szczepionki firm Pfizer oraz Johnson & Johnson. Godziny funkcjonowania punktu będą podawane na bieżąco, w zależności od dostaw szczepionek.

 

Tymczasem trwają zapisy telefoniczne dla osób chcących się zaszczepić w PSP w Chorzelach. Prowadzone są w godzinach od 9 do 18, od poniedziałku do piątku, pod numerem specjalnie utworzonej przez Urząd Miasta i Gminy Infolinii: 556 127 380.

Zapisać się będzie można też bezpośrednio w Punkcie w czasie jego funkcjonowania. Zaszczepić się będą mogły tu również osoby z aktywnym e-skierowaniem oraz po rejestracji przez ogólną infolinię 989 oraz stronę pacjent.gov.pl.

– Uruchomienie punktu przyspieszy tempo szczepień w Gminie Chorzele i Powiecie Przasnyskim, ale nie tylko  – co jest kluczowe w obecnej sytuacji epidemicznej dla zdrowia i życia mieszkańców, i w znaczący sposób może wpłynąć na nabywanie tzw. odporności populacyjnej – informuje burmistrz Beata Szczepankowska.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
karol
karol
1 rok temu

Nie przeciwko COWID tylko łagodzące przechodzenie choroby jakby co