Ważna debata o bezpieczeństwie w Krzynowłodze Małej.

W połowie marca Szkoła Podstawowa w Krzynowłodze Małej we współpracy z Komisariatem Policji w Chorzelach zorganizowała debatę edukacyjną na temat „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – bezpieczny rowerzysta” w ramach programu profilaktycznego „B jak bezpieczny, N jak niechroniony”.

Ze względu na wagę spotkania wzięli w nim udział Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu Jarosław Ciarka, dzielnicowy Gminy Krzynowłoga Mała Dariusz Piotrowski, a także rzecznik prasowy Powiatowej Komendy Policji w Przasnyszu Krzysztof Błaszczak. Władze samorządowe reprezentowali wójt Jerzy Humięcki oraz przewodniczący Rady Gminy Bogdan Stryjewski oraz radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak,. W gronie zaproszonych gości znaleźli się także Prezes Zarządu Limes Banku w Chorzelach Aleksandra Wiśnicka, kierownik Banku Spółdzielczego w Przasnyszu oddział w Krzynowłodze Małej Monika Trochimiuk, członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Mleczarskiej w Chorzelach Jerzy Morawski, wykładowca MSCDN-u w Ciechanowie Stanisław Szulc, dyrektorzy szkół, radni i sołtysi Gminy Krzynowłoga Mała, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie przybyli z innych szkół i naszej placówki.

Pierwszym etapem spotkania były wystąpienia gości. Jako pierwszy zabrał głos dzielnicowy Dariusz Piotrowski, który przedstawił stan bezpieczeństwa kierujących rowerem na naszym terenie oraz opowiedział o najczęstszych przyczynach wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Następnie zaproszeni prelegenci z Ciechanowa opowiadali o tym, na co zwrócić szczególną uwagę podczas kupowania roweru dla swojej pociechy oraz jak prawidłowo o niego dbać, a także jakie korzyści płyną z jazdy na rowerze.

Kolejną częścią spotkania była gra edukacyjna, w której sprawdzono praktyczne wykorzystanie zdobytej w czasie wystąpień wiedzy. Wzięli w niej udział uczniowie – przedstawiciele szkół z terenu gminy oraz przedstawiciele rodziców. Ciekawe zadania bardzo podobały się publiczności, która gromko reagowała na zmagania zawodników. Największe emocje towarzyszyły konkurencji, w której udział brały panie dyrektorki. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie nagrody.

Na tym spotkanie mogłoby się zakończyć, ale okazało się, że to dopiero początek emocji. Z inicjatywy dzielnicowego Dariusza Piotrowskiego wszystkie szkoły z terenu gminy Krzynowłoga Mała otrzymały rowery. Będą one służyć uczniom do ćwiczenia umiejętności prawidłowego poruszania się po drodze, realizacji podstawy programowej (zdobycie karty rowerowej) oraz doskonalenia praktycznej sprawności jazdy rowerem w ramach przygotowań do Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

Sponsorami zakupionych rowerów byli: Spółdzielnia Mleczarska „Mazowsze” w Chorzelach, Limes Bank w Chorzelach, Bank Spółdzielczy w Przasnyszu oraz WORD w Ostrołęce.

Miłą niespodziankę sprawił również Mirosław Augustyniak, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który zorganizował dla uczniów konkurs ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczeń, który prawidłowo odpowiedział na wszystkie pytania, otrzymał nagrodę – rower. Gratulujemy Jakubowi Kawieckiemu z klasy III b gimnazjum.

Za wsparcie szkoły w tak ważnym obszarze jakim jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, instytucje i sponsorzy otrzymali przepełnione wdzięcznością pamiątkowe dyplomy.

Koordynatorkami całego spotkania edukacyjno-informacyjnego były panie Iwona Czajkowska i Marta Piotrowska oraz pan Dariusz Piotrowski.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments