Warsztaty tkackie w Przasnyszu. Chętnych nie brakowało

Szesnaście osób wzięło udział w warsztatach tkackich, które dobyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu.

 

W sobotę,  30 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu odbyły się warsztaty tkackie zorganizowane przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Udział w nich wzięło 16 osób, podzielonych na dwie grupy.

– Pojedyncze warsztaty trwały 4 godziny i posiadały tożsamy scenariusz spotkania. Na ich początek składał się krótki wykład wprowadzający w tematykę tkania. Podczas niego omówione zostały narzędzia tkackie, z których uczestniczki korzystały podczas warsztatów oraz różnorodne materiały prządnicze, z których mogły wytkać swoje kompozycje – informuje MOPS w Przasnyszu.

 

W trakcie przeprowadzonych zajęć zaprezentowano płaskie i rzeźbiarskie techniki tkackie. Osoby biorące udział w zajęciach mogły pracować nad swoją tkaniną nadając jej splot płócienny oraz rząd węzłów Rya.

– Wspólna nauka zakończyła się na wykonaniu tych dwóch podstawowych technik tkania ręcznego. Po niej uczestnicy przystąpili do dalszego tkania kompozycji według własnych autorskich pomysłów. Każdy tworząc własną tkaninę poznał różnorodne techniki tkackie oraz jednocześnie nauczył się dobierać do konkretnych technik odpowiednie materiały prządnicze. Na ostatnim etapie pracy każdy dowiedział się jak poprawnie wykończyć tkaninę oraz zdjąć ją z krosna i zamocować na dekoracyjnym patyku – dodaje MOPS.

Dzięki uczestnictwie w warsztatach powstało 16 autorskich tkanych kompozycji.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

I znów emeryci?

Gość
Gość
1 rok temu

Młodzi integrują się przy piwie, a emeryci nie muszą integrować się jedynie w kościele 🙂