Warsztaty pieczenia chleba na zakwasie w przasnyskim Centrum Animacji

W środę, 1 marca w Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu odbyły się warsztaty kulinarne. Uczestnicy mieli okazję poznać przepis na tradycyjny chleb na zakwasie.

 

Równo miesiąc temu w Centrum Animacji odbywały się podobne warsztaty. Wówczas przebywające na terenie miasta Ukrainki w celu integracji środowisk zaproponowały wspólne gotowanie ukraińskich potraw. Wybór padł na wytrawne naleśniki wątróbkowe z farszem złożonym z sosu czosnkowego, podsmażonej cebuli i marchewki. Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem, zapadła więc decyzja, by warsztaty kontynuować.

Tym razem polsko – ukraińskie spotkanie poprowadziła Małgorzata Brzezińska, która zaprezentowała tradycyjną recepturę stawiania zakwasu i wypiekania chleba. Po pokazie odbyła się degustacja, następnie uczestnicy przystąpili do przygotowania rozmaitych past do pieczywa.

 

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach działań animacyjnych CAWSL w Przasnyszu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej (pracownikami socjalnymi z działu pogłębionej pracy socjalnej).

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments