Warsztaty międzykulturowe z udziałem nauczycieli z Estonii w Edukacyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości

W Edukacyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Zdziwóju Nowym odbyły się Warsztaty Międzykulturowe. Rozmawiano o tradycji, kulturze i obyczajach Estonii.

 

Udział w nich wzięły nauczycielki z estońskiej szkoły mieszczącej się w Maardu – (miasto w Estonii, w prowincji Harjumaa), które od dwóch tygodni obserwowały pracę polskich nauczycieli w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu oraz nauczyciele i uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu przasnyskiego. W spotkaniu udział wzięli również: starosta powiatu przasnyskiego Krzysztof Bieńkowski oraz wicestarosta Paweł Mostowy.

– Dzięki przygotowanym przez naszych gości warsztatom dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Estonii, poznaliśmy ich tradycję, kulturę i obyczaje. Okazało się, że wiele z nich łączy Polskę i Estonię – informuje Karolina Domżalska, dyrektor ds. strategii EIP.

 

Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości przygotował krótką prezentację zawierającą najważniejsze informacje o historii, zwyczajach i tradycjach naszego kraju. Podsumowaniem był interaktywny quiz „Wiedzy o Polsce” przygotowany na platformie Kahoot. Przybyli uczniowie chętnie brali w nim udział, a forma w jakiej został on przeprowadzony przypadła im do gustu. Zwycięzcy quizu otrzymali w nagrodę tradycyjne estońskie i polskie słodkości.

– Koło Gospodyń Wiejskich ze Zdziwója Nowego przygotowało dla gości tradycyjny regionalny poczęstunek. Nie zabrakło pachnącego, świeżo pieczonego chlebka ze smalcem i ogórkiem, domowych przetworów i ciast, pierogów oraz wielu innych potraw. Dania przygotowane z największą starannością bardzo wszystkim smakowały – relacjonuje.

– Czas umiliły uczestnikom panie z Kurpiowskiego Koła Biblioteki w Zarębach. Przywiozły ze sobą ręcznie wykonane kurpiowskie dekoracje, palmy a nawet biżuterię. Podczas warsztatów uczyły w jaki sposób tworzyć kwiaty z bibuły i krepiny, które są niezbędne do stworzenia tych wszystkich pięknych dekoracji – dodaje.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments