Warsztaty kulinarne z udziałem Valtera Voltolini i Franco Carraro w Krasnem

Za sprawą Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem zorganizowano warsztaty kulinarne kuchni włoskiej. Przeprowadzili je Valter Voltolini i Franco Carraro.

 

Remiza strażacka OSP w Krasnem na kilka dni zamieniła się we włoską restaurację. To właśnie tam Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem zorganizowała warsztaty kulinarne, w których udział wzięli nie tylko pracownicy biblioteki, ale także mieszkańcy gminy.

– Włochy kojarzą nam się z gorącym słońcem, pięknymi plażami i oczywiście pysznym jedzeniem. Mamy to szczęście, że wśród  serdecznych przyjaciół naszej biblioteki mamy rodowitych Włochów! Pan Valter Voltolini i Pan Franco Carraro zechcieli podzielić się z nami swoją wiedzą i to właśnie dzięki nim mogliśmy spędzić razem ten wspaniały czas – relacjonuje biblioteka.

Valter Voltolini i Franco Carraro przez trzy dni pokazywali uczestnikom warsztatów tajniki kuchni włoskiej. Udało się im wspólnie przygotować pizzę, lasagne i risotto, zgodnie z prawdziwą włoską recepturą.

 

– Wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością na najlepszą część tego całego zamieszania – degustację.  Ten wspaniałe zapachy rodem z włoskiej kuchni unosiły się dookoła przez całe 3 dni, gdzie każdy z nas miał okazję przyłączyć się do stworzenia tych pyszności – dodaje biblioteka.

Sponsorem warsztatów był sklep Lewiatan Zielona i Aneta Tyczyńska.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments