Warsztaty kulinarne z Anną Włodarczyk w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Ostatni weekend wakacji Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczęła warsztatami kulinarnymi retro kuchni, które poprowadziła Anna Włodarczyk.

 

Anna Włodarczyk poprowadziła w piątek, 26 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu warsztaty retro kuchni.

– Dzięki opowieściom naszego gościa o kuchni przedwojennej, powróciliśmy do bogactwa smaków, składników i nieoczywistych połączeń w delikatnie współczesnym wydaniu. Pani Anna z wielką pasją opowiadała o kuchni Ćwierczakiewiczowej, Marii Disslowej, Wincentyny Zawadzkiej – informuje MBP w Przasnyszu.

– Dawna kuchnia z pewnością wymagała większej wiedzy niż obecnie. W większości kuchni nie było sprzętów ułatwiających pracę, robotów, mikserów, piekarników, lodówek. Brak lodówek wymagał przemyślanych zakupów oraz umiejętnego przechowywania i wykorzystywania składników. Brak robotów kuchennych sprawiał, że zwykłe czynności kuchenne zabierały o wiele więcej czasu. Spróbujcie ubić ręcznie pianę z białek z cukrem na bezę, a zrozumiecie, o czym mówię – mówiła pani Anna. Przybyłym na warsztaty gościom zdradziła także kilka dobrych patentów, które ułatwiają pracę w kuchni i pozwalają skrócić czas przeznaczony na przygotowanie dań.

 

Anna Włodarczyk przyrządziła pesto po polsku wg. swojego przepisu oraz deser „zefir” – z bezikami, bitą śmietaną i owocami wg przepisu z 1870r.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments