Warsztaty kariery: Zawody przyszłości w KENie

W Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu zorganizowano warsztaty dotyczące perspektyw i planów zawodowych młodych ludzi. Warsztaty prowadzone były w języku angielskim i polskim co bardzo pobudziło myślenie młodzieży o przyszłości zawodowej w dzisiejszym świecie.

W warsztatach chcieliśmy podkreślić zmieniające się realia globalnego rynku pracy na świecie tak by uczniowie klas drugich, a szczególnie trzecich – maturalnych mieli lepszą wiedzę o współczesnych tendencjach na rynku pracy. – tłumaczy pedagog szkolny Krzysztof Bieńkowski.

Uczestnicy mieli okazję do uczestniczenia w dyskusji, zobaczenia krótkich filmów w języku angielskim na temat różnych opcji wyboru ścieżki kariery międzynarodowej. Przybyły do młodzieży trener poruszył także formalne aspekty procesu aplikacji i wymogów formalnych dla uczniów chcących studiować zagranicą np. w Anglii. Młodzież dowiedziała się jakie możliwości otwierają się przed osobami, które sumiennie uczą się języka angielskiego i dlaczego zachowanie jak najlepszych relacji z nauczycielami jest tak istotne.

-Mam nadzieję, że takie warsztaty będą u nas odbywać się częściej. Dobrze jest posłuchać jakie wymagania mają pracodawcy w globalnej gospodarce. Warto też posłuchać w języku angielskim informacji o studiach, bo to przygotowuje już nas praktycznie do tego by nie bać się rozmawiać w innym języku, a być może nawet podjąć studia za granicą. – mówi Jacek uczeń klasy drugiej LO.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach godzin wychowawczych i będą w przyszłości również proponowane uczniom naszej szkoły – zapowiada pedagog szkolny.

LO KEN


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments