Warsztaty decoupage w Krasnem [FOTO]

Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum „Aktywna Szkoła” przystąpiło do realizacji projektu „Warsztaty bożonarodzeniowe w Krasnem”. W trakcie zajęć powstały piękne pudełka, bombki oraz herbaciarki. Ich uczestnicy rozmawiali także na temat ochrony środowiska.

 

Partnerami projektu były Gmina Krasne, Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem oraz Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Krasnem. W ramach spotkań zorganizowano cykl warsztatów stacjonarnych dla dzieci i młodzieży, które były oparte na nowatorskiej technice decoupage.

– Jest ona atrakcyjna i nowatorska. Polega na ozdobieniu przygotowanej powierzchni takiej, jak szkło, drewno, metal czy tkanina wzorem wyciętym z papieru, serwetki papierowej lub papieru ryżowego. Ozdabianie w ten sposób rzeczy sprawia wrażenie ręcznie malowanych i zachwycają swoim wyglądem – informują organizatorzy warsztatów.

Uczestnicy projektu spotkali się także z Renatą Żmijewską, dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnem. Podczas spotkania, prowadząca zaprezentowała najpiękniejsze zabytki regionu.

 

Podczas zajęć praktycznych, które poprowadziła Dorota Kryściak oraz Katarzyna Magnuszewska powstały piękne pudełka i herbaciarki, a także zdobiono szkło oraz bombki świąteczne.

– Dzieci przekonały się, że nie tylko liczą się drogie prezenty, ale z odrobiną wysiłku można zrobić coś wyjątkowego dla siebie i swoich bliskich. Mamy nadzieje, że poprzez te warsztaty odbiorą ważną lekcje na przyszłość, zapoznanie z technika decoupage nauczy nie tylko wielkiej staranności, ale może być inspiracją do tworzenia czegoś podobnego, co może stanowić formę zarobkową w przyszłości – mówią organizatorzy.

Ostatnie ze spotkań w ramach projektu było nakierowane na ochronę środowiska i segregację odpadów.

– Motywem przewodnim ostatniego spotkania była problematyka dotycząca dewastacji środowiska. Podczas warsztatów przeprowadzono prelekcje na temat segregacji odpadów, w tym tworzyw sztucznych. Lekcja miała na celu wzbudzenie motywacji uczniów do aktywnego uczestnictwa w działaniach zapobiegawczych dewastacji środowiska. Poprzez zakupienie specjalnych pojemników do segregacji odpadów uczestnicy projektu w sposób ekologiczny segregowali odpady – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments