Warszawska niebezpieczna dla rowerzystów, krawężniki nie do pokonania dla osób niepełnosprawnych – mieszkańcy gminy Jednorożec piszą petycje

Mieszkańcy Stegny i Jednorożca złożyli do rady powiatu przasnyskiego petycje, w których zwracają się z prośbą o przebudowę chodnika oraz rowu odwadniającego wzdłuż ul. Warszawskiej w Jednorożcu, a także o modernizację  przejścia dla  pieszych w pobliżu ronda od strony ul. Warszawskiej i Mazowieckiej w Jednorożcu. Obie petycje zostały uznane przez radę za zasadne.

 

Do Rady Powiatu Przasnyskiego wpłynęły w ostatnim czasie dwie petycje z gminy Jednorożec. Mieszkańcy pierwszej wnoszą o przebudowę chodnika oraz rowu odwadniającego przylegającego bezpośrednio do chodnika i do krawędzi jezdni wzdłuż ul. Warszawskiej, na odcinku od parkingu przy kościele do końca miejscowości Stegna.

„Przebudowa miała by polegać na zamianie rowu odwadniającego odkrytego na system odprowadzania wód deszczowych systemem rur podziemnych z zachowaniem naturalnych spadków terenu, który na to pozwala. Przebudowa wpłynie na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu oraz koszty utrzymania i konserwacji rowu. Ponadto pozwoli to na utworzenie ścieżki rowerowej” – napisano. Mieszkańcy zwracają uwagę na fakt, że ulica Warszawska stała się drogą tranzytową na Mazury i jest trasą o dość dużym natężeniu ruchu, co nie wpływa na bezpieczeństwo rowerzystów.

 

Autorzy drugiej petycji wspominają z kolei o potrzebie modernizacji przejścia dla pieszych w pobliżu ronda od strony ul. Warszawskiej i Mazowieckiej w Jednorożcu. Ta niezbędna jest zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.

„Infrastruktura przejścia została zaprojektowana i wykonana w sposób utrudniający, a wręcz uniemożliwiający korzystanie z niego osobom o ograniczonej sprawności fizycznej. Mieszkańcy korzystający z urządzeń wspomagających przemieszczanie się, w związku z niedostosowaniem wysokości  krawężników  przy  krawędzi  jezdni  zmuszeni  są  do przekraczania drogi w miejscu niedozwolonym i niebezpiecznym” – czytamy w petycji.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji wszystkie postulaty mieszkańców uznała za zasadne i zarekomendowała Zarządowi Powiatu Przasnyskiego, przedmiotu petycji w budżecie, oczywiście w miarę posiadanych możliwości.

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
1 miesiąc temu

Kto wybudował tę drogę ? Czy na etapie projektowania nie należało uwzględnić tych uwag ?

Lolo
Lolo
1 miesiąc temu

Witam. Kto projektował? Zaprzyjaźniona firma od Pana Kazimierza i Małgorzaty…! Nie trza było już analizować ,omawiać i interpretować. Od razu pieczątka tu i tam i do przodu. Cały Zarząd Dróg Powiatowych w Przasnyszu powinien być wysłany na szkolenie do sąsiedniego powiatu Ostrołeckiego i jego zarządu! Tam są osoby ,ktore posiadają doświadczenie o projektowaniu i wykonywaniu drog( drogi bez krawężników,nierówności we wiazdach na posesję i najtańszy i zarazem najlepszy wybór towaru w postaci masy bitumicznej) Pozdrawiam serdecznie