Wanda Jastrzębska z tytułem „Zasłużony dla Gminy Chorzele” 2023

W poniedziałek, 29 stycznia podczas uroczystego spotkania w Ośrodku Upowszechniania Kultury, Wanda Jastrzębska – Radna Rady Miejskiej w Chorzelach została uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Gminy Chorzele” 2023.

Nagrodę pani Wandzie Jastrzębskiej wręczyli: burmistrz Beata Szczepankowska i przewodniczący Rady Miejskiej, Michał Wiśnicki.

Wyróżnienie, przyznawane od 2008 roku, ma na celu docenienie osób i organizacji, które wyjątkowo przyczyniają się do rozwoju i dobra gminy oraz mieszkańców.

Pani Wanda Jastrzębska, wieloletnia Radna Rady Miejskiej, emerytowany nauczyciel to nie tylko zasłużona dla społeczności lokalnej postać, lecz również osoba, której zaangażowanie i praca są źródłem inspiracji dla innych. Jej wkład w rozwój gminy oraz troska o dobro wspólne sprawiły, że została wybrana na tegoroczną laureatkę.

W uzasadnieniu przyznania tytułu Wandzie Jastrzębskiej czytamy:

Pani Wanda Jastrzębska urodziła się w Sieluniu 3 listopada 1942 roku. Ukończyła Uniwersytet Gdański na wydziale filologia polska, uzyskując tytuł magistra. W roku 1964 przeniosła się do gminy Chorzele, gdzie podjęła pracę i zamieszkała wraz z mężem na stałe.

Jako nauczyciel osiągała wysokie wyniki nauczania z języka polskiego, o czym świadczą liczne nagrody uczniów oraz losy absolwentów. Rzetelnie realizowała zadania związane z piastowanym stanowiskiem. Wielokrotnie otrzymywała nagrody Dyrektora Szkoły za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą. W 1987 roku otrzymała Nagrodę za wybitne osiągnięcia w pracy pedagogicznej od Ministra Oświaty i Wychowania. W swojej pracy zawodowej Pani Wanda Jastrzębska osiągnęła tytuł nauczyciela mianowanego. Wychowanków obdarzała ogromnym ciepłem przekazując im z pasją i ogromnym zaangażowaniem wiedzę oraz życiowe drogowskazy, aż do roku 2006, w którym przeszła na zasłużoną emeryturę.

Pasji do swojego zawodu nie kończyła na edukacji uczniów, całym sercem utożsamiała się z całym środowiskiem pedagogicznym, będąc również czynnym i bardzo aktywnym członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego, aż do dziś.

Ogromne zaufanie wśród mieszkańców doprowadziło do wyboru Pani Wandy Jastrzębskiej na zaszczytną funkcję radnej Rady Miejskiej w Chorzelach, gdzie od  roku 2010 pełni nieprzerwanie mandat, ciesząc się niezmiernym poparciem wśród lokalnej społeczności Zarąb. Dbając szczególnie o rozwój swojego okręgu sprawiła, iż mieszkańcy cieszą się z sukcesywnie polepszających się warunków życia. Dla Pani Wandy Jastrzębskiej priorytetem i busolą życiową zawsze było, jest i będzie dobro Gminy Chorzele. Dzięki aktywności, profesjonalizmowi, doskonałemu zorganizowaniu, konsekwencji w działaniu i wzorowej współpracy z burmistrzem oraz radnymi, udało się zrealizować wiele inicjatyw i inwestycji nie tylko na terenie Zarąb, ale na terenie całej gminy Chorzele. Sukcesy gminy są również  sukcesami Pani Wandy Jastrzębskiej.

Zdolność budowania mostów pomiędzy mieszkańcami, okazywanie ogromnego szacunku do człowieka, empatii, niesienia pomocy potrzebującym, stanowią podstawę działania  Radnej Wandy  Jastrzębskiej.

Wyróżnienie przyznano w uznaniu całokształtu działalności jako nauczyciela oraz Radnej Rady Miejskiej w Chorzelach, dziękując tym samym za nieocenioną służbę, gotowość do działania oraz sprawianie, iż nasza społeczność, nasze Miasto i Gmina Chorzele, jest lepszym miejscem do życia dla każdego z nas.

Do tej pory tytuł otrzymali: Bolesław Więckowski (2008r.), Zenon Szczepankowski (2009r.), Adam Krystkiewicz (2009r.), Stowarzyszenie „Nasze Bezpieczeństwo” na czele z Henrykiem Tańskim (2010r.), Radosław Waleszczak (2010r.), Adam Struzik (2011r.), Oktawiusz Jankowski (2012r.), Jacek Maksiński (2012r.), Zenobiusz Jeliński(2013r.) Marek Walędziak (2014r.), Konrad Smoliński (2015r.), Zbigniew Rejs (2015r.), Marek Przedpełski (2015r.), Mieczysław F. Jachimowski (2016r.), Szczepan Mirosław Jaroszewski (2017r.), Tadeusz Żechowicz (2017r.) oraz Mariusz Kuśmierczyk ( 2018 r.), Fundacja Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Iskierka” (2019r.), Andrzej Kowalewski (2020r.) Klub Sportowy KS Orzyc Chorzele (2021r.).

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
23 dni temu

Ta lista laureatów to jakiś żart. Niektóre osoby z tej listy to raczej szkodzą niż przynoszą pożytek gminie a niektóre po prostu się tam znalazły ze względu na to że są znajomymi władzy bo zasług nie mają żadnych.