Wanda Cichowska, profesjonalna krawcowa odwiedziła SOSW w Przasnyszu

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przasnyszu w ramach programu edukacyjno-wychowawczego „Mój  krok w przyszłość ” spotkali się z doświadczoną krawcową.

 

– Przeprowadziła dla nas praktyczne warsztaty z szycia. Pani Wanda Cichowska nauczyła nas, jak przygotować materiał, korzystać z maszyny do szycia i wykonać proste projekty – wyjaśnia Ośrodek.

Podczas zajęć z uczniowie mieli okazję uszyć własną poduszeczkę.

– Pani Wanda pokazała nam, jak prawidłowo obsługiwać maszynę do szycia, jak dobrać igłę i nici oraz jak wykonać proste szwy. Dzięki jej wskazówkom, udało nam się stworzyć piękne i funkcjonalne poduszeczki. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się o różnych technikach szycia, rodzajach materiałów oraz podstawowych narzędziach używanych przez krawcową – dodaje Ośrodek.

Gość przekazał uczniom wszelkie informacje, na temat zawodu krawcowej, podkreślając wagę precyzji, cierpliwości i praktyki w tym fachu.

– To spotkanie było nie tylko inspirujące, ale również pouczające. Dzięki radom naszej krawcowej zdobyliśmy nowe umiejętności, które przydadzą się nam nie tylko w  w życiu codziennym. Jesteśmy jej wdzięczni za to cenne doświadczenie i chętnie będziemy kontynuować naukę szycia  podsumowują spotkanie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stara
Stara
11 dni temu

Brawo! Należy promować ginące i nas zawody. Wspaniała inicjatywa