Walne zebranie OSP Węgra. „To był dobry rok”

W sobotę, 18 lutego odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP Węgra. „To był dobry rok dla naszej jednostki” – podsumował 2022 r. zarząd.

 

W zebraniu udział wzięło 26 członków jednostki oraz zaproszeni goście: st. bryg. Waldemar Białczak – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu, dh Bogdan Rzepczyński – Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego, Włodzimierz Stolarczyk – Prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Czernice Borowe, Zenon Szczepankowski – Radny Rady Powiatu Przasnyskiego, reprezentujący Marszałka Województwa Mazowieckiego, Grażyna Wójcicka – Radna Rady Gminy Czernice Borowe.

Dh Rafał Gotowiec odczytał sprawozdanie z działalności. – W 2022 r. wzięliśmy udział w 38 akcjach ratowniczo – gaśniczych, oprócz tego prowadziliśmy działalność edukacyjną w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, a także angażowaliśmy się w pomoc obywatelom Ukrainy w związku z trwającym konfliktem zbrojnym w tym kraju. Tradycyjnie włączyliśmy się także w WOŚP i inne inicjatywy kulturalno – edukacyjne, o których szczegółowo relacjonowaliśmy w trakcie ubiegłego roku na swoim fanpage’u na Facebooku. Rok 2022, to włączenie naszej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. To dla nas ogromny prestiż i wyjątkowe wyróżnienie. Jest to zwieńczenie naszej pracy i wielu lat przygotowań – podkreślił prezes.

 

Następnie dh. Monika Łukasiak przedstawiła sprawozdanie finansowe. Na dochody jednostki składają się w największej mierze pozyskiwane dotacje, składki członkowskie oraz darowizny, w tym środki z 1% i ekwiwalenty pieniężne za udział w akcjach ratowniczych, wypracowane przez druhów z jednostki, którzy już od wielu lat przekazują je na działalność statutową OSP .

– Ubiegły rok był również ważny pod względem pozyskanego sprzętu, który zwiększył potencjał naszej jednostki. Na doposażenie udało nam się uzyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 20000,00 zł oraz ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji kwotę 10000,00 zł. Otrzymaliśmy również sprzęt o wartości powyżej 8000,00 zł zakupiony przez Gminę Czernice Borowe w ramach realizowanego projektu dofinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego – informuje jednostka.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Po przemówieniach wręczono podziękowania. Symbolicznymi upominkami nagrodzono również strażaków, którzy wyróżniali się działalnością.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Druchowie liberalni
Druchowie liberalni
1 rok temu

A ten Stoolarczyk jeszcze nie siedzi za swoje postępki?Jakie to wszystko obłudne.