Waldemar Białczak, Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji.

W Ostrołęce odbyły się uroczyste obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego nadinsp. Pawła Dobrodzieja. W tym ważnym dniu awansów, nominacji i odznaczeń życzenia i słowa podziękowania dla funkcjonariuszy i pracowników Policji skierował Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec. St. bryg. Waldemar Białczak – Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu został odznaczony Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji.

 

W czwartek, 20 lipca w Ostrołęce odbyły się uroczyste obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja. W tym ważnym dniu awansów, nominacji i odznaczeń życzenia i słowa podziękowania dla funkcjonariuszy i pracowników Policji skierował Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu nadinsp. Waldemar Wołowiec.

Oficjalną część uroczystości poprzedziła msza święta w intencji mazowieckich policjantów w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, którą koncelebrował ks. bp Janusz Stepnowski – Ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej, któremu towarzyszył kapelan mazowieckiej Policji ks. Jarosław Rożek. O oprawę muzyczną nabożeństwa zadbała sopranistka Katarzyna Bochyńska-Wojdył oraz Orkiestra KWP w Katowicach, którą poprowadził asp. Kamil Markiel.

 

Następnie zaproszeni goście, funkcjonariusze i pracownicy Policji sprzed kościoła przeszli ulicami miasta na plac apelowy przy Komedzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, gdzie odbył się uroczysty apel, który rozpoczęła minuta ciszy ku pamięci pomordowanych funkcjonariuszy Policji Państwowej oraz policjantów, którzy ponieśli śmierć na służbie.

Nie brakowało awansów i odznaczeń. W trakcie ostrołęckiej uroczystości decyzją MSWiA Brązowy Medale za Zasługi dla Policji otrzymał: st. bryg. Waldemar Białczak – Komendant Powiatowy PSP w Przasnyszu.

Apel zakończyła defilada pododdziałów i występ Orkiestry KWP w Katowicach. Dowódcą uroczystości był kom. Szymon Duraziński.

Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji – gen. insp. Jarosława Szymczyka.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ora
Ora
9 miesięcy temu

Gratulacje! Panie Waldku

Budzio
Budzio
9 miesięcy temu

Trzeba było mu podarować granatnik a nie jakieś tam odznaczenie, historia lubi się powtarzać może tym razem były by ciekawe wiadomości w końcu