Walczyli z bólem, zmęczeniem i pogodą. Do końca dotarło pięciu – wśród nich Karol Jonczyński, strażak KP PSP Przasnysz

Karol Jonczyński, strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu wziął udział w Memoriale Mirona – marszu  upamiętniającym st. chor. sztab. Mirosława Łuckiego.

 

Uczestnicy mieli do pokonania 240813 metrów z Chodzieży do Dziwnowa. Na wykonanie zadania wystarczyły im mniej niż trzy doby. Sam dystans nie jest przypadkowy. St. chor. sztab. Mirosław „Miron” Łucki, operator Jednostki Wojskowej Komandosów, zginął podczas misji w Afganistanie na skutek wybuchu miny pułapki. 240813 metrów to data jego śmierci – 24.08.2013.

Wstępując w szeregi jednostek specjalnych Mirosław Łucki musiał przejść trudy „Selekcji”, a jedną z jej części była gra terenowa, w ciągu której pokonał marszem podobny dystans jaki został przygotowany do Memoriału. Podobnie jak i on wtedy, teraz również, każdy uczestnik był zobligowany mieć ze sobą sprzęt i wyposażenie niezbędne do przetrwania w ciągu tego marszu. Wszyscy wystartowali z miejscowości Chodzież (rodzinna miejscowość Mirona), meta była w Dziwnowie (stamtąd wywodzą się korzenie JWK).

 

– W trakcie tego zadania wielu z uczestników zrezygnowało, z powodu słabego przygotowania, z powodu drobnych kontuzji, bądź z tego, że głowa była za słaba, by iść dalej. Każdy z uczestników miał lepsze i gorsze momenty podczas marszu, walczyli z bólem, zmęczeniem, pęcherzami, pogodą, jednakże pięciu osobom udało się wytrwać do końca i stanąć na mecie w Dziwnowie, gdzie zostali gorąco przyjęci i uhonorowani przed Dowódcę JWK płk. Wojciecha Danisiewicza  oraz przez Dowódcę Wojsk Specjalnych gen. bryg.  Sławomira Drumowicza. Gratulacje i szacun dla wszystkich uczestników, którzy podjęli się tego wyzwania, ale jeszcze większe dla tych, którzy ten Memoriał ukończyli – poinformował organizator MIXU Special Forces.

Wśród osób, które ukończyły marsz był Karol Jonczyński, strażak KP PSP Przasnysz. Dystans pokonał w czasie 63 godziny 37 min.

Ostateczne wyniki:

  • Wątły Konrad : 63h 37 min
  • Jonczyński Karol: 63h 37 min
  • Skrbeński Adrian: 66h 07 min
  • Syc Ewelina: 69h 28 min
  • Wójcik Kamil: 70h 32 min

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments