Wakacyjne inwestycje drogowe w gminie Krzynowłoga Mała.

Wrzesień nieuchronnie wskazuje na to, że wakacje się skończyły. Ale choć zwykle jest to czas urlopów, w gminie Krzynowłoga Mała przepracowano go niezwykle pracowicie. W ostatnich miesiącach udało się pozyskać spore środki na wiele działań inwestycyjnych poprawiających naszą infrastrukturę. Tym samym rozpoczął się cykl relacji z wiosenno-letnich działań gminy.

W czerwcu i lipcu udało się zrealizować oczekiwany od dawna odcinek drogi pomiędzy wsiami Romany-Karcze i Romany-Sędzięta. Za kwotę przekraczającą 190 tysięcy złotych zmodernizowano niemal kilometrowy odcinek drogi, który był już poważnie wyeksploatowany przez mieszkańców dojeżdżających do pól i łąk na tym terenie.

Co istotne, praktycznie połowa z kwoty przeznaczonej na realizację inwestycji, została pozyskana z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. To kolejny rok z rzędu, kiedy gmina pozyskuje środki z tego źródła na dofinansowanie modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Od kilku tygodni nowy odcinek służy już mieszkańcom i wszystkim korzystającym z łącznika pomiędzy drogą krajową nr 57 i drogą wojewódzką nr 616.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments