Wakacje w górach dla dzieci z Ukrainy przebywających na terenie powiatu przasnyskiego

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych zorganizowała wyjazd w Tatry dla 6 dzieci z Ukrainy przebywających na terenie powiatu przasnyskiego.

 

Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych na przełomie lipca i sierpnia zorganizowała 10-dniowe wakacje w Zakopanem dla 6 dzieci z Ukrainy mieszkających na terenie powiatu przasnyskiego. Wraz z nimi w podróż wyruszyli wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasze Dzieci” z Czernic Borowych.

– Fundacja działając na rzecz dzieci i ich rodzin chciała umożliwić atrakcyjne spędzenie czasu wakacyjnego przybyłym dzieciom i jednocześnie pokazać im cząstkę naszej pięknej Polski – informuje Wojciech Tytz, prezes Zarządu FIPIOW.

 

W trakcie wyprawy dzieciaki zwiedziły Zakopane, a w nim Krupówki, Muzeum Figur Stalowych. Dolinę Kościeliską, Gubałówkę, a także Wielką Krokiew, Górę Nosal. Uczestnikom wycieczki udało się dotrzeć również nad Morskie Oko.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vbc
Vbc
1 rok temu

Wam się chyba w głowach pomieszało. Zabierzcie nasze dzieciaki na wakacje. Więcej poświęcacie uwagi dla Ukrainy niż dla Polski i jej problemów.

Amn
Amn
1 rok temu
Reply to  Vbc

Fundacja sfinansowała komu chciała i nic Ci do tego.

Jacek
Jacek
1 rok temu
Reply to  Amn

Ta fundacja utrzymuje się z naszych pieniędzy !

jan
jan
1 rok temu
Reply to  Vbc

To raczej poprawność polityczna panie

MarJan
MarJan
1 rok temu

Ta jedna dziewczyna to chociaż wygląda jak walcząca na wojnie. Podarte rajstopy i kolczatka obronna na szyi. W głowie się przewraca.

miro
miro
1 rok temu
Reply to  MarJan

Nie znasz, a po ubraniu oceniasz ludzi ? To nie średniowiecze, niech każdy ubiera się jak chce…

Szefex
Szefex
1 rok temu
Reply to  MarJan

Mar Jan al Abdul pewnie najchętniej by wszystkich poubierał w burki jeżeli tak mu przeszkadza jak się ubiera dziewczyna

Klara
Klara
1 rok temu

O jakie bidulki, nasze dzieci to dopiero mają dobrze, żenada!!!!!!

Bbb
Bbb
1 rok temu
Reply to  Klara

Ból dxxx madki-polki-beneficjentki wszelkich socjali. Jeszcze Wam mało?! 500plusy, 1000plusy, żłobkowe,dodatki z mopsu, ile można nas doić?! Aaaa jeszcze Klarcia miała przecież bony wakacyjne na swoje bąbelki!

A te dzieci rzeczywiście bidulki, prawdziwe bidulki, tyle mają co od ludzi dostali, a w ojczyźnie dom w gruzach. Wiem, bo znam osobiście. Taki żal, że ktoś im sfinansował parę dni w górach?

Klara
Klara
1 rok temu
Reply to  Bbb

Nigdy niczego nie dostałam za darmo, dzieci nie mam, szlag mnie trafia jak biedni uchodźcy wybrzydzają w sklepach, a byłam nieraz świadkiem takiej sytuacji, czy myślą w takich chwilach o tych co walczą?? Pozatym fundacja sama się nie finansuje, a dziś każdy walczy o hajs dla chorego dziecka, ale co tam lepiej niech Ukraińcy jadą na wakacje.

Onyks
Onyks
1 rok temu

Faktycznie tacy uprzywilejowani i szczęśliwi ci Ukraińcy, aż mogli mieć coś z wakacji gdy rodzina i krewni im giną w ostrzałach.

Może u nas też powinna być wojna, bo już się kuźwa nie mogę doczekać tego luksusu jeżdżenia za darmo tramwajem po Berlinie.

Szefex
Szefex
1 rok temu

Na Ukrainie jest wojna i ludzie potrzebują pomocy. Dzieci pojechały w góry bo potrzebują chociaż odrobiny odskoczni od ciągłego trąbienia od tego, że ich ojczyzna jest atakowana. Do was, którym to przeszkadza, po prostu was zżera zawiść i boli to, że wasze roszczeniowe łapska nie dostały czegoś za darmo. Mam nadzieję, że gdy nam Polakom będzie potrzebna pomoc to ludzie z innych krajów będą gadać tak samo jak szczekacie wy.

Jaaa
Jaaa
1 rok temu

Brak słów.Biedne dzieci ukraińskie,a ojcowie zamiast walczyć siedzą w Polsce poowijani flagą ukraińską wpierdzielają kebaby.