W Żelaznej Rządowej otwarto świetlicę. W miejscowym święcie wziął udział Adam Struzik

Uroczystość otwarcia świetlicy w Żelaznej Rządowej odbyła się w sobotę, 10 lipca.

 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której powitano gości i poświęcono budynek świetlicy. Po części oficjalnej odbyły się występy artystyczne. O oprawę muzyczną zadbało Koło Gospodyń Wiejskich „Żelaźnianki to Kurpianki”. Mieszkańcy gminy i zaproszeni bawili się wspólnie przy akompaniamencie zespołu „Linda” z Baranowa.

– Dzisiejsza uroczystość to ważne wydarzenie dla mieszkańców gminy Jednorożec. Wyrażam wielkie zadowolenie, że Państwa mała ojczyzna prężnie się rozwija, idzie z duchem czasu, wychodzi naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom lokalnej społeczności, stawia na wysokie standardy życia i nowoczesność. Cieszę się również, że włodarze gminy dbają o to, by miejscowa wspólnota mogła uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach, poszerzać wiedzę o działalności samorządu, poznawać swoje środowisko, bawić się oraz rozwijać pasje. Dowodem tego jest otwierana dziś świetlica wiejska w przebudowanym budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelaznej Rządowej – powiedział marszałek.

 

Przypomniał jednocześnie, że samorząd województwa mazowieckiego przyznał dofinansowanie ze środków unijnych na przebudowę budynku OSP i stworzenie świetlicy w Żelaznej Rządowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, jak również, że przekazał dotację z budżetu Mazowsza na budowę tutejszej wiaty rekreacyjno – wypoczynkowej i placu zabaw w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
11 miesięcy temu

A ten od fotek to co tam robił? Zwęszył okazję do darmowej fotki?