W Zdziwóju powitali lato

W upalną niedzielę, 30 czerwca 2024 roku Koło Gospodyń Wiejskich w Zdziwóju Nowym zorganizowało festyn z okazji powitania lata, w ramach zadania publicznego „Powitanie Lata w Zdziwóju Nowym”, dofinansowanego przez samorząd Powiatu Przasnyskiego.

 

We wspólnym świętowaniu udział wzięła lokalna społeczność, sąsiedzi z okolic, zaprzyjaźnione KGW działające na terenie gminy Chorzele. Nie zabrakło oficjeli – w wydarzeniu wzięli udział: senator Krzysztof Bieńkowski, etatowy członek zarządu powiatu przasnyskiego Bożena Bieńkowska, wiceburmistrz miasta i gminy Chorzele Michał Wiśnicki, ksiądz proboszcz Grzegorz Ostrowski, sołtys sołectwa Zdziwój Nowy Łukasz Karwacki oraz wielu innych gości.

– Wydarzenie było otwarte dla wszystkich mieszkańców powiatu przasnyskiego, którzy razem ze stowarzyszeniem zechcieli wspólnie świętować rozpoczęcie sezonu letniego. Zadanie zrealizowane przez gospodynie ze Zdziwója Nowego było odpowiedzią na rosnącą potrzebę uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych o charakterze integracyjnym. Dzięki różnorodnym atrakcjom festynu, uczestnicy mieli szansę na rozmowy, nawiązanie nowych znajomości, wsparcie lokalnych inicjatyw oraz promocję kultury i dziedzictwa regionu– przekazuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

– Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych (dmuchane zjeżdżalnie, Disco Miś, popcorn, zabawa na świeżym powietrzu, „kurtyna wodna” wykonana przez strażaków z OSP w Zdziwóju) – wszystko to sprawiło, że zarówno dzieciaki, jak i ich rodzice nie nudzili się. Muzyczne tło oraz smaczny poczęstunek nadały festynowi rozrywkowego klimatu – dodaje samorząd, który wsparł  organizację wydarzenia kwotą 4000 zł.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kornelia Micka
Kornelia Micka
13 dni temu

Jak widać po zdjęciach tylko prezydenta Polski i marszałka województwa zabrakło 😉 lans lans lans…