W zabytkowym parku w Krasnem czytali „Nad Niemnem”

Do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2023, która ma na celu popularyzowanie najwybitniejszych dzieł polskiej literatury przyłączyła się także Gminna Biblioteka Publiczna w Krasnem.

 

– Tegoroczna edycja – co prawda nie Nad Niemnem, ale także w magicznym miejscu, w alei grabowej zabytkowego parku w Krasnem – przeniosła wszystkich w czasy dawno minione, tchnące tradycją,  głębokim patriotyzmem, w czasy tchnące polskością – wyjaśnia biblioteka.

Akcja „Narodowe Czytanie”  została zainicjowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. W tym roku mieszkańcy gminy Krasne wspólnie czytali „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

– Podążając za sugestią Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, czytając „Nad Niemnem”, pragnęliśmy, w sposób jak najbardziej artystyczny, ukazać walory i olśniewające piękno tego wielkiego dzieła. A potem, staropolskim zwyczajem, przy wspólnym stole biesiadowaliśmy, dzieląc się i słowem, i chlebem – dodaje biblioteka.

Wśród uczestników akcji był wójt gminy Krasne Michał Szczepański, przewodniczący Rady Gminy Krasne Jacek Zembrzuski, a także dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem Wojciech Gołębiewski, poseł Rp Anna Ewa Cicholska oraz społeczność lokalna gminy. Organizację uroczystości wspomogli pracownicy Stadniny Koni w Krasnem, Zespół Ludowy Krasne i Koło Gospodyń Wiejskich w Nowym Żmijewie.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments