W wigilię Bożego Narodzenia spłonął ich dom. Pogorzelcy z Czernic Borowych potrzebują pomocy w jego odbudowie

Dwójka starszych, schorowanych emerytów z Czernic Borowych w piątek, 24 grudnia w pożarze straciła prawie cały dobytek swojego życia. Trwa akcja pomocy pogorzelcom. Potrzebują materiałów budowlanych do odbudowy swojego domu.

 

W wigilijne popołudnie, 24 grudnia 2021 roku doszło do pożaru domu znajdującego się przy ulicy Długiej w Czernicach Borowych. Pożarem objęte było całe poddasze oraz kotłownia murowanego budynku. W trakcie akcji wykonano dwa otwory w poszyciu dachowym i prowadzono wentylację nadciśnieniową, aby następnie ewakuować mienie z części budynku nie objętego pożarem. Straty są ogromne.

Dwójka, schorowanych emerytów straciła dorobek swojego życia w wigilię Bożego Narodzenia. Sami nie poradzą sobie z odbudową domu. Trwa akcja pomocy pogorzelcom. Włączył się do niej także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych, który apeluje do ludzi dobrej woli o pomoc dla rodziny. Pożar zniszczył znaczną część domu, a pozostała uległa zalaniu w trakcie akcji pożarniczej.

 

– Poszkodowana rodzina potrzebuje materiałów budowlanych, a w szczególności drewna na więźbę dachową, blachy na pokrycie domu, materiałów na ocieplenie stropu, cementu, pustaków lub wsparcia finansowego na ich zakup – apeluje GOPS.

Pomocy finansowej rodzinie z Czernic Borowych można udzielać bezpośrednio na konto bankowe 78 8220 0004 0100 0693 2000 0070 z dopiskiem ,,Pomoc poszkodowanej rodzinie’’.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina
Malwina
2 lat temu

Obrotnego syna mają to im wyremontuje, na tyle ludzi oszukał że mu na remont starczy

kasia
kasia
2 lat temu
Reply to  Malwina

Na nieszczęściu ludzi się lansujesz ,wstyd nie pomagaj ,ale i nie pisz złośliwych komentarzy

Malwina
Malwina
2 lat temu
Reply to  kasia

Polecam popytać i firmę Lewbud pana Damiana, wcale się nie lansuje ale ode mnie też wziął zaliczkę i tyle go widziałam.

Mil
Mil
2 lat temu
Reply to  Malwina

Malwina jeżeli masz jakieś problemy z Damianem to mniej pretensje do siebie i do niego a moich rodziców zostaw w spokoju. Bo on z nimi nie mieszka i oni za niego nie odpowiadają. Złośliwe i wredne komentarze pozostaw dla siebie

Malwina
Malwina
2 lat temu
Reply to  Mil

A do siebie o co ? Że na oszusta trafiłam? Że zaufałam, dałam zaliczkę i tyle go widziałam? Fajnego masz brata.

Obywatel
Obywatel
2 lat temu

PYCHA jest grzechem każdego oszukującego i zazdrosnego. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku