W wigilię Bożego Narodzenia spłonął ich dom. Pogorzelcy z Czernic Borowych potrzebują pomocy w jego odbudowie

Dwójka starszych, schorowanych emerytów z Czernic Borowych w piątek, 24 grudnia w pożarze straciła prawie cały dobytek swojego życia. Trwa akcja pomocy pogorzelcom. Potrzebują materiałów budowlanych do odbudowy swojego domu.

 

W wigilijne popołudnie, 24 grudnia 2021 roku doszło do pożaru domu znajdującego się przy ulicy Długiej w Czernicach Borowych. Pożarem objęte było całe poddasze oraz kotłownia murowanego budynku. W trakcie akcji wykonano dwa otwory w poszyciu dachowym i prowadzono wentylację nadciśnieniową, aby następnie ewakuować mienie z części budynku nie objętego pożarem. Straty są ogromne.

Dwójka, schorowanych emerytów straciła dorobek swojego życia w wigilię Bożego Narodzenia. Sami nie poradzą sobie z odbudową domu. Trwa akcja pomocy pogorzelcom. Włączył się do niej także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czernicach Borowych, który apeluje do ludzi dobrej woli o pomoc dla rodziny. Pożar zniszczył znaczną część domu, a pozostała uległa zalaniu w trakcie akcji pożarniczej.

 

– Poszkodowana rodzina potrzebuje materiałów budowlanych, a w szczególności drewna na więźbę dachową, blachy na pokrycie domu, materiałów na ocieplenie stropu, cementu, pustaków lub wsparcia finansowego na ich zakup – apeluje GOPS.

Pomocy finansowej rodzinie z Czernic Borowych można udzielać bezpośrednio na konto bankowe 78 8220 0004 0100 0693 2000 0070 z dopiskiem ,,Pomoc poszkodowanej rodzinie’’.

 

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina
Malwina
12 dni temu

Obrotnego syna mają to im wyremontuje, na tyle ludzi oszukał że mu na remont starczy

kasia
kasia
12 dni temu
Reply to  Malwina

Na nieszczęściu ludzi się lansujesz ,wstyd nie pomagaj ,ale i nie pisz złośliwych komentarzy

Malwina
Malwina
12 dni temu
Reply to  kasia

Polecam popytać i firmę Lewbud pana Damiana, wcale się nie lansuje ale ode mnie też wziął zaliczkę i tyle go widziałam.

Mil
Mil
12 dni temu
Reply to  Malwina

Malwina jeżeli masz jakieś problemy z Damianem to mniej pretensje do siebie i do niego a moich rodziców zostaw w spokoju. Bo on z nimi nie mieszka i oni za niego nie odpowiadają. Złośliwe i wredne komentarze pozostaw dla siebie

Malwina
Malwina
12 dni temu
Reply to  Mil

A do siebie o co ? Że na oszusta trafiłam? Że zaufałam, dałam zaliczkę i tyle go widziałam? Fajnego masz brata.

Obywatel
Obywatel
12 dni temu

PYCHA jest grzechem każdego oszukującego i zazdrosnego. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku