W wieku 101 lat zmarł Stanisław Lesinski, najstarszy jednorożanin na obczyźnie.

Jak informuje Stowarzyszenie Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej 15 maja br. odszedł Stanisław Lesinski, najstarszy jednorożanin mieszkający na obczyźnie. Miał 101 lat.

Z żalem informuję, że 15 maja 2018 w wieku 101 lat w New Britain w USA zmarł Stanisław Lesinski, najstarszy chyba Jednorożanin na obczyźnie. Urodzony 25 marca 1917 roku w Easthampton w MA w 1922 roku przyjechał wraz z rodzicami i młodszym bratem do Jednorożca, skąd pochodzili jego rodzice Stanisław Lesinski i Leokadia z domu Berk. Po przedwczesnej śmierci rodziców został głową rodziny pracując w gospodarstwie i opiekując się piątką rodzeństwa. 5 maja 1945 roku ożenił się z Czesławą Chudzik. W 1947 roku wrócił do USA, a kilkanaście miesięcy później dołączyła do niego żona z córką, o czym rozpisywała się lokalna amerykańska prasa. Na amerykańskiej ziemi przyszła na świat następna córka. Doczekał się czwórki wnuków i prawnuków.
Stanisław udzielał się w organizacjach polonijnych i w kościele. Wspierał również parafię w Jednorożcu, a ostatnio również OSP w Jednorożcu. Był kopalnią wiedzy o Jednorożcu i czasach przedwojennych. Mimo, że większość życia spędził w Stanach to swoje serce zostawił w Jednorożcu.
Niech spoczywa w pokoju. – pisze Danuta Krajewska.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments