W weekend po Węgierce można będzie popływać miejskim kajakiem

Niedawno informowaliśmy, że samorząd miejski kupił trzy kajaki – dwa mogące pomieścić dwoje pasażerów, oraz jeden jednoosobowy. Kajaki można było wypożyczać w weekend 4-5 czerwca. Teraz znów nadarza się ku temu okazja.

 

Wypożyczalnia kajaków będzie czynna w najbliższy weekend. W sobotę popływać będzie można w godzinach od 9.00 do 16.00, zaś w niedzielę od 12.00 do 19.00. 30 minut pływania to koszt 5 złotych. Do skorzystania z atrakcji zachęca burmistrz Łukasz Chrostowski.

– Pogodę na Dni Przasnysza zamówiliśmy przepiękną i takie samo zamówienie powtórzyliśmy na najbliższy weekend. Zapraszamy do parku miejskiego, bo tutaj ponownie zagoszczą kajaki. Pomost już gotowy. Mam gwarancję, że stąd można dopłynąć nawet do Klewek, ale wybór trasy oczywiście zależy od Państwa. Zapraszam serdecznie – powiedział w nagranym filmie.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
8 dni temu

Tymczasem w Mławie, z zalewu Ruda właśnie rozpoczęto spuszczać wodę z połowy zbiornika. Pieniądze wyłożą Wody Polskie Przypomnę o co chodzi : NaszaMława „Z wiosną rusza remont zalewu RudaOkazało się, że przetarg przeprowadzono nie jesienią 2022 r., jak wynikało z planu, a już na przedwiośniu. Dzięki temu prace będą trwać w latach 2022 i 2023. Wyłoniony został wykonawca, którym jest firma z Grudziądza. Zobowiązała się ona wykonać prace rewitalizacyjne zalewu za 14,5 mln zł. Za te pieniądze zostanie poddana renowacji tama, powstanie na niej nowa oświetlona droga oraz nieistniejąca obecnie przepławka dla migrujących ryb i innych zwierząt. Ponadto odnowiona będzie… Czytaj więcej »

Janusz
Janusz
8 dni temu
Reply to  Grzegorz.K.

Kto u nas ale martwi o zwierzęta wodne. Niedługo pewnie się zacznie sezon na zakrywanie rzeki czyli tego kawałka w mieście czyli wyciąganie roślinności razem ze wszystkimi młodymi rybami itp. przez co powstaje bajoro. Jakkolwiek można zrozumieć jakieś intencje wycinanie roślinności w zbiorniku co nic nie daje. Ale wycinanie pięknie kwitnących grzybieni poniżej tamy jest tylko bezmyślnym niszczeniem przyrody. Przypomnę że jeszcze 30 lat temu rzeka ta była praktycznie martwa. Dziś na kladkach można obserwować różnego rodzaju ryby właśnie dlatego że roślinność zarastająca oczyszcza wodę ! Lecz stan rzeki jest ostatnio gorszy chyba że względu na coraz większe jednak wpuszczanie… Czytaj więcej »

Janusz
Janusz
8 dni temu

No tak do Klewk … Ale jak zawrócić ? No i co będzie jak ktoś osiądzie na mieliźnie ? Tzn zakopie się w mule ? Serio to ścieżka przy Węgierce składająca się z płyt betonowych chodnikowych zalega pod 20 cm warstwą ziemi. Od lat nikt nie ma zamiaru jej odkopać. Pan Burmistrz jest pewnie za młody żeby pamiętać że takie coś tam jest. Ale kogóż to obchodzi . Przecież istotna jest tylko kasa spływająca do kieszeni. Natomiast można zlecić koszenie trawy wokół rzeki. Po co ? Żeby śmieci były widoczne. Zastanawiam się czemu panom którzy kosili trawę przy rzece nie… Czytaj więcej »

Alina
Alina
8 dni temu

Bezsensowne koszenie trawy przy rzece. Niszczenie kwitnących polnych kwiatów i gniazd kaczuszek

Wojtas
Wojtas
8 dni temu
Reply to  Alina

Mam nadzieję że to sarkazm Alino

Joachim
Joachim
8 dni temu

Zamiast kajaków poduszkowce żeby przedrzeć się przez te chaszcze. Wyspę ciężko obejść w koło bo od północno zachodniej strony zawodzia bagno, nie mówiąc już o krzakach z rzeki. Znowu skosimy za grube tysiące na 2 tygodnie?
Czy ktoś się zlituje nad wizytówką miasta?