W walce z koronawirusem na Mazowszu pomogą Niemcy?

Czy to co nie będzie możliwe na szczeblu rządowym wejdzie w życie na Mazowszu? Mowa tu o zaproponowanej przez prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera w liście do Andrzeja Dudy pomocy w walce z pandemią koronawirusa. Nasz prezydent po tym jak wrócił do obowiązków po swojej kwarantannie docenił gest sąsiada, ale nie skorzystał z propozycji. Za to rozmowy na szczeblu samorządowym podjął samorząd Mazowsza.

 

– Politycy niemieccy kierując się uczuciem solidarności od kilku tygodni oferują pomoc w walce z COVID-19 swoim partnerom w Unii Europejskiej, w tym i Polsce. Jak wynika z doniesień medialnych strona rządowa nie jest jednak zainteresowana tą pomocą, co oczywiście może dziwić. W obliczu tych decyzji Zarząd Województwa Mazowieckiego w poczuciu obowiązku troski o losy mieszkańców Mazowsza i niestety obliczu coraz większej liczby zakażeń, które notujemy w całym kraju ale i naszym regionie, wystosował pismo do kraju związkowego Saksonia Anhalt jak i kraju związkowego Brandenburgia, o rozważenie udzielenia takiej pomocy mieszkańcom Mazowsza. W tak trudnej sytuacji w jakiej wszyscy jesteśmy, kiedy ktoś oferuje nam pomoc, nie godzi się jej odrzucać – mówi Marta Milewska rzecznik prasowa UMWM.


 

Źródło mazovia.pl codziennikmlawski.pl
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
Karolina
6 miesięcy temu

niemcy najwięcej pomogli nam w 1939 a w latach W 2008-2014 wraz z PO-PSL pomogli nam pozbyć się majątku należącego do Skarbu Państwa (m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne) za łączną kwotę 58,615 mld zł.
np: 1 – PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
2 – Jastrzębska Spółka Węglowa
3 – Bank PKO BP S.A.
4 – Energa S.A.
5 – KGHM S.A.
6 – PKP Cargo S.A.
7 – Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
8 – Zespół Elektrowni „Pątnów-Adamów-Konin” S.A.
9 – Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.
10 – Ciech S.A.:

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Karolina

Ale ze niby co? W większości firm z listy nadal wiekszosciowym udziałowcem jest Skarb Państwa. I to jak świetnie tymi spółkami zarządza widać chociażby po wycenie giełdowej 4 spółek energetycznych (w tym PGE i Energa z Twojej listy). 4 polskie spółki energetyczne są warte mniej niż największą spółka z Czech. JSW to bankrut, pytanie tylko jak długo będzie dotowane… Nałykałaś się dziecko propagandy i pleciesz głupoty niczym Trump. Czasy gdy wszystko miało być państwowe już na szczęście minęły. Cała nibyrepolonizacjaa PiSa służyć zapewnienieniu właściwej liczby stołków dla swoich. Zobacz chociażby jak wyglądają wyniki finansowe i kurs akcji Alior Banku odkąd… Czytaj więcej »

Karolina
Karolina
6 miesięcy temu

może i te spółki nie są gigantami światowymi ale udało się je uratować przed sprzedażą za bezcen
jesteś totalnie niedoinformowany w temacie więc przestań się ośmiesząć

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Karolina

Wyplułaś z siebie listę ilus tam firm. Napisz mi proszę, która Twoim zdaniem została sprzedana za bezcen. Spółki energetyczne są dziś niewiele warte. Część dystrybucyjna może coś tam jeszcze znaczy, ale elektrownie to jeden wielki problem dla akcjonariuszy. Z całej tej listy KGHM jeszcze jakoś sobie radzi. Ale nie wiem, co z ich debiutem ma giełdzie mają wspólnego nasi sąsiedzi. Może mnie świecisz i wyjaśnisz, skoro taka doinformowana jesteś? I nie pisz mi dziecino ze się ośmieszam, bo od tylu lat macie w rękach prokuraturę, a jakoś nie słyszałem, żeby komukolwiek postawiono zarzuty w sprawie prywatyzacji którejkolwiek ze spółek z… Czytaj więcej »

Last edited 6 miesięcy temu by Marek (prawdziwy)
Benek
Benek
6 miesięcy temu

Zależy, w jaki sposób mieliby pomagać. Jeżeli przyślą anestezjologów , pielęgniarki, służby medyczne, to można się zastanowić, w przeciwnym razie to próżna gadanina z obydwu stron dla ugrania punków wyborczych

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
6 miesięcy temu
odpowiada  Benek

Z oferty skorzystali już Czesi. Dostali 100 respiratorów, ponadto ciężko chorzy Czesi są leczeni w Bawarii.

My kupiliśmy niesprawne respiratory od handlarza bronią. Teraz dokupimy lekarzy od handlarza ludźmi i będzie gitara.

Larens
Larens
6 miesięcy temu

Kluczowe pytanie: O JAKĄ POMOC CHODZI?

Czesław
Czesław
6 miesięcy temu
odpowiada  Larens

militarną?

Ait
Ait
6 miesięcy temu
odpowiada  Larens

O dwa plutony SS.

and&end
and&end
6 miesięcy temu

Chodzi o pomoc medyczną, doposażenie w sprzęt medyczny. Struzik wysłał list z odpowiedzią, że oni pomoc przyjmą i zrobił wykaz potrzebnej aparatury ! Warto pisać dokładniej te artykuły !!!