W Urzędzie Miasta w Przasnyszu działa punkt do samospisu

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Punkt do samospisu działa również w Urzędzie Miasta w Przasnyszu.

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego, czyli mówiąc prościej przez internet. Obowiązkiem spisowym są objęte osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania oraz mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

 

W momencie kiedy ktoś nie ma możliwości dokonania samospisu np. z powodu braku dostępu do urządzeń i Internetu, ustawa zobowiązuje urzędy oraz gminne jednostki organizacyjne do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do realizacji samospisu. Takie miejsce jest również w Urzędzie Miejskim w Przasnyszu, tak zresztą, jak i we wszystkich gminach na terenie kraju. Za jego finansowanie odpowiada Gminne Biuro Spisowe.

– Działamy w zaostrzonym rygorze sanitarnym. Każdy kto z jakichś przyczyn nie może spisać się sam,  może zgłosić się do nas i dokonać spisania się w punkcie samospisu. Szeroką pomocą przy tej czynności służą członkowie Gminnego Biura Spisowego. Aby nie oczekiwać w kolejce i nie narażać się dodatkowo na możliwość zakażenia wirusem, najlepiej wcześniej umówić się z członkiem naszego GBS na termin pod nr telefonu 29 756 49 00.  Jest to jedna z form samospisu – mówi burmistrz Łukasz Chrostowski.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. o czym będziemy szczegółowo informować.

 

ren


 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments