W tym roku Przasnysz bez “żywej” szopki.

W latach ubiegłych, w okresie świątecznym, na przasnyskim Rynku pojawiała się szopka z żywymi zwierzętami. Gościły w niej owce, koń, kury i gęsi. Bez wątpienia „żywa” szopka miała swoich zwolenników, ponieważ z atrakcji cieszyło się wielu najmłodszych. Nie milkły jednak głosy sprzeciwu, gdyż nie wszystkim przasnyszanom podobał się pomysł trzymania zwierząt w małym boksie na mrozie.

Mieszkańcy twierdzili, że inwentarz jest zestresowany obecnością setek osób, bywa dokarmiany nieprzeznaczonymi dlań przekąskami, a woda w poidłach zamarza. Zwracali również uwagę, że zwierzaki są stłoczone. Szczególnie poszkodowany brakiem przestrzeni był koń, który niemal całkowicie pozbawiony był możliwości obrócenia się w kojcu.

W tym roku Miasto Przasnysz postanowiło zupełnie zrezygnować z eksponowania “żywej szopki” w centrum miasta. Co więcej, burmistrz Łukasz Chrostowski zamierza odstąpić od pokazu fajerwerków podczas pierwszego miejskiego Sylwestra w Przasnyszu.

Podjąłem decyzję, aby odejść od tradycji wystawiania „żywych szopek” na Rynku Miejskim w naszym mieście. Przekonały mnie argumenty naszych mieszkańców z ubiegłego roku. Podczas Sylwestra Miejskiego także odstąpimy od wystrzałów petard i fajerwerków o północy. Nasze zwierzaki są bardzo ważne dla każdego z nas i nie chcemy wzbudzać ich niepokoju – powiedział naszemu portalowi burmistrz Łukasz Chrostowski.


guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zen
Zen
1 rok temu

Nie będzie nic! Kononowicz jak z kuriera wyciety

mieszkanka
mieszkanka
1 rok temu

Bardzo dobra decyzja Panie Burmistrzu , pochwalam.

Mako
Mako
1 rok temu

Popieram naszym braciom mniejszym należy się miłość a nie ciasnota i strach w czasie fajerwerków

Daniel
Daniel
1 rok temu

A za tydzień będzie: “Rezygnujemy z miejskiego sylwestra w trosce o nasze zwierzaki, by nie narażać je na hałas” 😀