W tym roku aż 9 par z gminy Czernice Borowe obchodziło Złote Gody.

Pięćdziesięciolecie pożycia małżeńskiego w gminie Czernice Borowe w tym roku obchodziło aż dziewięć par. 50 wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla młodych małżeństw. Wieloletnim wspólnym życiem i wzajemnym poszanowaniem Szanowni Jubilaci dają świadectwo, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.

W tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego świętowali:

  1. Janina i Stefan Czupryn,
  2. Alina i Albin Grędzińscy,
  3. Władysława i Kazimierz Jabłonowscy,
  4. Maria i Jan Kamińscy,
  5. Urszula i Heronim Kobylińscy,
  6. Marianna i Czesław Lewandowscy,
  7. Teresa i Stanisław Soból,
  8. Marianna i Stanisław Sokołowscy,
  9. Halina i Marian Załoga.

Wyjątkową uroczystość, we wtorek 8 października, rozpoczęła Msza Święta w intencji Jubilatów odprawiona przez Ks. Proboszcza Michała Gaszczyńskiego. Na zakończenie Mszy Świętej Jubilaci otrzymali od Ks. Proboszcza pamiątki.

Następnie w sali OSP w Czernicach Borowych odbyło się okolicznościowe spotkanie. Małżonkowie zostali uhonorowani dyplomami i medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Dekoracji dostojnych Jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał wójt gminy Wojciech Brzeziński wspólnie z przewodniczącym rady gminy Jackiem Bartołdem.

Źródło UG Czernice Borowe
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments