STAROSTWO: W. TROCHIMIUK WSPÓLNIE Z K. BIEŃKOWSKIM ZNOWU CHCĄ ZABLOKOWAĆ BUDOWĘ MAZOWIECKIEGO CENTRUM SPORTÓW ZIMOWYCH W PRZASNYSZU

Po tym jak Rada Powiatu zdecydowała i uchwaliła budżet na budowę krytego lodowiska w Przasnyszu, PO i PiS wczoraj ogłosiło kontrpropozycję – basen i lodowisko pobuduje samorząd miejski. Powiat zawsze twierdził, że budowa takich obiektów jest zadaniem samorządu miasta, a nie powiatu. Powiat był skłonny podjąć się tego zadania tylko dlatego, że władze miasta nie wykazywały żadnej aktywności w tym zakresie.

Kolejka, która nie powstała już raz zablokowała basen i lodowisko w Przasnyszu

Kiedy pieniądze unijne na MCSZ były już w zasięgu Starostwa, Miasto wraz z innymi gminami zrzeszonymi w Organizacji Turystycznej Północnego Mazowsza złożyło konkurencyjny projekt kolejki wąskotorowej, nie po to by ją zbudować, ale aby zablokować Starostwo.

Teraz, kiedy Starostwo gotowe jest do ogłoszenia przetargu, nagle Miasto ogłasza zamiar budowy mini lodowiska i basenu.

Starostwo wstrzyma się z lodowiskiem i zaproponuje Miastu wsparcie finansowe

Powiat wstrzyma się zatem z rozpoczęciem tej inwestycji oddając pierwszeństwo Miastu. Starosta nawet zaproponuje Miastu wsparcie finansowe w budowie, w proporcji nie mniejszej jak Miasto deklarowało pomoc Powiatowi.

Będziemy obserwować, bo celem może być jedynie blokada inwestycji starostwa

Będziemy jednak obserwować postęp w działaniu samorządu miejskiego i polityków PiS. Mamy bowiem prawdziwe podstawy, aby podejrzewać, że ta inicjatywa W. Trochimiuka i K. Bieńkowskiego ma wyłącznie na celu zablokowanie przygotowanej już, zarówno pod względem dokumentacyjnym, pozwolenia na budowę, jak i pod względem finansowym inwestycji Starostwa.

Sabotaż wbrew interesowi przasnyszan był już stosowany

Tak już było ze strefą gospodarczą, z obwodnicą Przasnysza, z rozbudową budynku starostwa, z Politechniką, przebudową drogi krajowej, jak też z MCSZ w Przasnyszu, gazyfikacją, elektryfikacją, Traktem Królewieckim. Za każdym razem sabotaż był wręcz bezwstydny i pełnowymiarowy. Jego genezą była wyłącznie zazdrość i egoizm wyborczy, na pewno nie interes mieszkańców Przasnysza.

Oby tym razem nie chodziło tylko o zablokowanie starostwa

Może tym razem jest inaczej. Może to nie jest tylko próba zablokowania planów Starostwa i na tym koniec. Później jakoś się wytłumaczy przy pomocy jednostronnych mediów, że to Powiat za mało pomagał, albo za dużo już zbudował i przez to uniemożliwił budowę MCSZ przez burmistrza.

Jeśli władze miasta nic w tym roku nie zrobią, uznamy to za blef

Ponieważ jesteśmy już całkowicie przygotowani do budowy lodowiska w Przasnyszu, nie będziemy czekać dłużej na rozpoczęcie inwestycji przez Miasto, niż kilka miesięcy. Jeśli władze miasta nie rozpoczną inwestycji w tym roku, to całą tą inicjatywę uznamy za bluff służący jedynie pokrzyżowaniu planów Starostwa.

Wstrzymujemy budowę lodowiska i czekamy na realizację obietnicy

Czekamy na realizację obietnic przez W. Trochimiuka i K. Bieńkowskiego. Naszą inwestycję wstrzymujemy, gdyż dwa lodowiska w Przasnyszu nie są po prostu potrzebne. Życzymy powodzenia w realizacji planów Miasta.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments