W trakcie jazdy wyrzucał z ciągnika puste puszki po piwie. Prawa jazdy nie miał od lat

Interweniujący patrol z Posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej zatrzymał do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna, w trakcie jazdy wyrzucał z pojazdu puste puszki po piwie. Okazało się, że w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Twierdził, że zanim wsiadł za kierownicę wypił nie więcej niż trzy piwa, a prawa jazdy nie ma od kilku lat.

 

Do zdarzenia doszło w środowy wieczór.

– Patrol zauważył kierującego, który w trakcie jazdy wyrzucał z pojazdu na drogę puste puszki po piwie. Został natychmiast zatrzymany do kontroli. Okazało się, że 41 – letni mieszkaniec pow. mławskiego ma w organizmie 2,5 promila alkoholu. Nie posiadał uprawnień do kierowania. W rozmowie z policjantami oświadczył, że pił piwo, a dokładnie trzy piwa kilka godzin temu – informuje Anna Pawłowska z KPP w Mławie.

Zatrzymany kierowca odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem, będąc się w stanie nietrzeźwości. Grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za wykroczenie zaśmiecania drogi.

 

Policja apeluje – skuteczna walka z nietrzeźwymi kierowcami zależy także od społecznej reakcji.

– Widząc kierowcę, którego zachowanie może świadczyć o tym, że kieruje pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, natychmiast powiadom Policję. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112. Twoja reakcja oraz  przekazana informacja ma ogromne znaczenie – dodaje rzeczniczka.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments