W telewizyjnej „Dwójce” Andrzej i Irena Dołęga rozmawiali o Świętach Wielkanocnych

W ubiegłym tygodniu, w programie TVP 2 „Rodzinny Ekspres”, o wydarzeniach związanych z Wielkim Tygodniem i Triduum Paschalnym mówili Irena i Andrzej Dołęga z Przasnysza, jako przedstawiciele Kościoła Domowego rejonu przasnyskiego.

 

W trakcie programu przasnyszaninie rozważali słowa papieża Franciszka „Triduum Paschalne jest pamiątką dramatu miłości, który daje nam pewność, że nigdy nie będziemy opuszczeni w życiowych próbach”, a także wspominali o swoim duchowym przygotowaniu do Zmartwychwstania Jezusa.

Irena Dołęga wspomniała również o drodze krzyżowej, w której udział brał jej syn.

– Dla mnie jedna z pasji, którą przeżyłam najbardziej w swym życiu była droga krzyżowa, w której uczestniczył nasz najmłodszy syn Rafał, który wcielił się w Pana Jezusa niosącego krzyż.  To właśnie wtedy jako matka zrozumiałam, co czuła Maryja i tą olbrzymia miłość Boga, to co nam ofiarował – mówiła.

 

„Rodzinny ekspres” to program dla rodzin i o rodzinach. Audycja pomaga rodzinom w głębszym przeżywaniu istoty rodzinności w duchu chrześcijaństwa. Tematy programu wyznacza samo życie – mówimy o problemach i bolączkach współczesnych rodzin – oraz kalendarz liturgiczny. Rozmawiamy o sprawach ważnych, trudnych, ale zawsze przez pryzmat świadectwa i doświadczenia rodziny – czytamy na stronie programu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments