W Szkole Podstawowej w Bogatem wybuchł pożar – ćwiczenia doskonalące dla jednostek OSP

W sobotę  na terenie obiektu Szkoły Podstawowej w Bogatem przeprowadzono nocne ćwiczenia doskonalące dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

– Pracownik szkoły po zauważeniu pożaru w pomieszczeniu sanitarnym – szatni dziewczęcej, podjął decyzję o ewakuacji dzieci i młodzieży szkolnej z hali sportowej oraz powiadomił straż pożarną. Nauczyciel poinformował także, że jedno dziecko prawdopodobnie znajduje się wewnątrz budynku objętego pożarem – relacjonuje scenariusz ćwiczeń OSP KSRG w Bogatem.

Na miejsce zdarzenia dotarły dwa zastępy strażaków z jednostki OSP KSRG w Bogatem.

– Po ugaszeniu pożaru podczas przeszukiwania zadymionych pomieszczeń obiektu jeden ze strażaków źle się poczuł i zasłabł. Druga rota weszła do budynku w celu wydobycia kolegi. Poszkodowany strażak został ewakuowany i przekazany rocie medycznej, która udzieliła mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W trakcie działań do Kierującego działaniami ratowniczymi wpłynęła informacja, że osoba która miała znajdować się wewnątrz budynku była w swoim domu – dodają strażacy.

 

– Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie prawidłowości przeprowadzenia ewakuacji osób znajdujących się w obiekcie, zapoznanie z drogami dojazdowymi, sprawdzenie sieci hydrantowej oraz praktyczne sprawienie sprzętu strażackiego potrzebnego do likwidacji występującego zagrożenia – wyjaśniają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments