W Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu powstała największa na Północnym Mazowszu ścianka wspinaczkowa

Ścianka została zamontowana na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu. Ma powierzchnię 130 m2 i 9 stanowisk do wspinaczki, w tym jedno z automatyczną asekuracją.

 

Ściana została zbudowana z paneli na bazie sklejki, pokrytej warstwą tarciową i farbą dopasowaną do kolorystyki hali sportowej. Na konstrukcji zamontowano przewieszenie, pięć struktur wspinaczkowych i chwyty aby stanowiska były urozmaicone i stwarzały możliwość doskonalenia technik wspinania na różnym stopniu trudności.

– Inwestycje w sport i ruch, zwłaszcza wśród dzieci – bardzo cieszą i są niezwykle cenne. To druga ścianka wspinaczkowa w naszym mieście. Ścianka w SP1 (tam została kupiona za środki własne szkoły – red.) cieszy się ogromnym zainteresowaniem, jestem pewny, że podobnie będzie w SP3. Trzeba zauważyć, że to najprawdopodobniej ścianka o największych wymiarach na Północnym Mazowszu – mówi nam burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

Ściana została wyposażona w osprzęt: liny statyczne i dynamiczne, uprzęże wspinaczkowe, ekspresy typu „maillon”, przyrządy do asekuracji typu „kubek”, karabinki HMS oraz materace asekuracyjno – osłonowe, które zapewnią dodatkowe zabezpieczenie dla osób wspinających się.

Projektantem i wykonawcą ścianki była firma Technochem Import Eksport z Nowej Soli wyłoniona w postępowaniu przetargowym. Koszt inwestycji to 222.153,99 zł brutto. Zadanie „Rozwój infrastruktury sportowej poprzez wykonanie ścianki wspinaczkowej w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu” jest współfinansowane ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach „MIWIS MAZOWSZE 2021. Kwota dofinansowania to 151.500,00 zł.

Burmistrz zapewnia, że ścianka będzie ogólnodostępna dla wszystkich. Dodaje, że złożony został też wniosek do LGD na budowę ścianki na hali w Szkole Podstawowej nr 2. – Czekamy na wyniki – stwierdza.

 

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 rok temu

Ogólniedostępna, czy dla wybrańców tak jak pozostałe szkolne i przedszkolne obieky sportowe i place zabaw ?

Konowal
Konowal
1 rok temu
Reply to  Adam

Przed wyborami to burmistrz zapewniał że śmieci potanieją

Mieszkaniec
Mieszkaniec
11 miesięcy temu

Łukasz Najprawdopodobniej Chrostowski niczego nie jest pewien

nie
nie
11 miesięcy temu

Poprosimy o oficjalną informację w jaki sposób będzie można korzystać publicznie. Godziny wejścia, zasady itp.

Marzenka
Marzenka
11 miesięcy temu

Bardzo dobra lokalizacja, blisko tężni…