W Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu powstała największa na Północnym Mazowszu ścianka wspinaczkowa

Ścianka została zamontowana na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu. Ma powierzchnię 130 m2 i 9 stanowisk do wspinaczki, w tym jedno z automatyczną asekuracją.

 

Ściana została zbudowana z paneli na bazie sklejki, pokrytej warstwą tarciową i farbą dopasowaną do kolorystyki hali sportowej. Na konstrukcji zamontowano przewieszenie, pięć struktur wspinaczkowych i chwyty aby stanowiska były urozmaicone i stwarzały możliwość doskonalenia technik wspinania na różnym stopniu trudności.

– Inwestycje w sport i ruch, zwłaszcza wśród dzieci – bardzo cieszą i są niezwykle cenne. To druga ścianka wspinaczkowa w naszym mieście. Ścianka w SP1 (tam została kupiona za środki własne szkoły – red.) cieszy się ogromnym zainteresowaniem, jestem pewny, że podobnie będzie w SP3. Trzeba zauważyć, że to najprawdopodobniej ścianka o największych wymiarach na Północnym Mazowszu – mówi nam burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

Ściana została wyposażona w osprzęt: liny statyczne i dynamiczne, uprzęże wspinaczkowe, ekspresy typu „maillon”, przyrządy do asekuracji typu „kubek”, karabinki HMS oraz materace asekuracyjno – osłonowe, które zapewnią dodatkowe zabezpieczenie dla osób wspinających się.

Projektantem i wykonawcą ścianki była firma Technochem Import Eksport z Nowej Soli wyłoniona w postępowaniu przetargowym. Koszt inwestycji to 222.153,99 zł brutto. Zadanie „Rozwój infrastruktury sportowej poprzez wykonanie ścianki wspinaczkowej w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu” jest współfinansowane ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach „MIWIS MAZOWSZE 2021. Kwota dofinansowania to 151.500,00 zł.

Burmistrz zapewnia, że ścianka będzie ogólnodostępna dla wszystkich. Dodaje, że złożony został też wniosek do LGD na budowę ścianki na hali w Szkole Podstawowej nr 2. – Czekamy na wyniki – stwierdza.

 

 

 

 

ren

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
1 miesiąc temu

Ogólniedostępna, czy dla wybrańców tak jak pozostałe szkolne i przedszkolne obieky sportowe i place zabaw ?

Konowal
Konowal
1 miesiąc temu
Reply to  Adam

Przed wyborami to burmistrz zapewniał że śmieci potanieją

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Łukasz Najprawdopodobniej Chrostowski niczego nie jest pewien

nie
nie
1 miesiąc temu

Poprosimy o oficjalną informację w jaki sposób będzie można korzystać publicznie. Godziny wejścia, zasady itp.

Marzenka
Marzenka
1 miesiąc temu

Bardzo dobra lokalizacja, blisko tężni…