Na terenie strefy ekonomicznej w Sierakowie powstanie zakład produkcji nawozów organiczno – mineralnych

Pod Przasnyszem powstanie zakład produkcji nawozów organiczno – mineralnych. Ma zatrudnić 20 mieszkańców powiatu przasnyskiego. Spółka Agrocal 2 sp. z o.o. posiada już grunty pod inwestycję na terenie strefy.

 

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu odwiedzili Jerzy Dyś i Grzegorz Kot, prezes i wiceprezes zarządu spółki Agrocal 2 Sp. z o.o. Ich wizyta dotyczyła budowy zakładu produkcji nawozów organiczno – mineralnych.

– Przedsięwzięcie, którego budowa planowana jest na IV kwartał 2023 roku, ma być zlokalizowane na terenie Przasnyskiej Strefy Ekonomicznej. Szacunkowa wartość przedsięwzięcia wyniesie około 13 mln złotych. Przy produkcji nawozu zatrudnienie znajdzie 20 członków lokalnej społeczności. Produkcja nawozów będzie oparta o znane i bezpieczne technologie, przy znikomym oddziaływaniu na środowisko naturalne. Planowana wydajność linii to około 200 ton na dobę – informuje Powiat Przasnyski.

 

Spółka Agrocal 2 sp. z o.o.  posiada już grunty pod inwestycję na terenie strefy. Obecnie stara się pozyskać niezbędne decyzje i pozwolenia.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldo
Waldo
1 miesiąc temu

A tymczasem mieszkańcom Karwacza gratulujemy zapachów z istniejącej już bioelekrowni.

Alina
Alina
1 miesiąc temu
Reply to  Waldo

Strefa jest po to aby rozwijać działalność,,a jeszcze się taki nie urodził aby wszystkim dogodził ,a karwacz to wieś gdzie różne zapachy są

Magda
Magda
1 miesiąc temu
Reply to  Alina

Polecam wiosną spacer po strefie ze smrodem to od razu zmieni Pani zdanie. Współczuję mieszkańcom, kto zezwolił w tak bliskiej odległości domów taki smród postawić? Tylko czekać aż ludzie zaczną bardziej chorować w naszym regionie, …. A przepraszam, już widać.

Maria
Maria
1 miesiąc temu

Czy mamy się z tego cieszyć?
Hm..znikome oddziaływanie na środowisko…I.. i to w zakładzie chemicznym produkującym nawozy sztuczne

amator
amator
1 miesiąc temu
Reply to  Maria

Daleko od rzeki może śnięttch ryb nie będzie.

Rolnik
Rolnik
1 miesiąc temu

Tylko kogo będzie stać na te nawozy?

Pracownik
Pracownik
1 miesiąc temu
Reply to  Rolnik

Na pewno biedny rolnik kupi.Nikt nie wie ile zarabiają,bo podatków nie płacą.Na KRUS śmieszne pieniądze a o składce zdrowotnej nie wspomnę.Lekarz i szpital za friko.

Jagoda
Jagoda
1 miesiąc temu
Reply to  Pracownik

Mają po kilka ciągników i wszystkie sprzęty a jego dziadek i ojciec w parę koni obrabiali. Mogą za darmo jechać do sanatorium i jeszcze zwracają im 50% za dojazd. I to oni nie chcieli do Uni. Ręce opadają

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

Skoro nawozy w części organiczne, to smrodek będzie gwarantowany.

Kefas
Kefas
1 miesiąc temu

Lepszy na wsi smrodek niż sąsiad miastowy, co to się na wieś wyprowadzi a potem mu wszystko przeszkadza. A to że rolnik kurzy, pracuje po nocy czy krowa za głośno ryczy 😂. Sierakowo to wieś i lepszy smrodek z bioelektrowni niż z oczyszczalni ścieków, czy krematorium. Ale oni mają tam wszystkie te atrakcje.

Last edited 1 miesiąc temu by Kefas
Marek
Marek
1 miesiąc temu

Następni truciciele.

Jerzy
Jerzy
1 miesiąc temu

Nie ma się z czego cieszyć, proponuje przejechać się w okolice gdzie stoją już fabryki nawozów organicznych wytwarzanych z odchodów resztek z oczyszczalni oraz wapna. Strefa skażona smrodem przy którym biogazownia to pikuś.
Najbliżej chyba w okolicach Troszyna.

kmac
kmac
1 miesiąc temu

Sama nazwa nawozy organiczne wskazuje, że smrodek będzie.

Arturek
Arturek
1 miesiąc temu

Cała ta strefa to porażka… Ile tam teraz ludzi pracuje 100-200 osób? … W dobie internetu i w 21wieku w rejonie rolniczym tam powinno pracować min 2000 ludzi z powiatu w firmie przetwórstwa rolno spożywczego ale najważniejsze są skoki ze spadochronu byłego burmistrza i poronione pomysły obecnego burmistrza do tego nie dopuszczą też właściciele krosu którzy podobno płacą za to żeby tutaj nie powstała żadna inna firma takie chodzą pogłoski za to mają darmową siłę roboczą z czego się cieszycie z 20 osób którzy dostaną pracę za najniższą krajową ludzie to kurwa jest porażka kpina i ośmieszanie naszego regionu dziękujemy… Czytaj więcej »