W środę radni zdecydują o obowiązkowej segregacji i podwyżkach opłat za śmieci w Przasnyszu.

Zgodnie z przewidywaniami, radni miejscy po raz kolejny pochylą się nad pakietem uchwał dotyczących odbioru odpadów komunalnych w Przasnyszu. Obrady komisji w tej sprawie mają się odbyć w sposób korespondencyjny, ale sesję zaplanowano mieszaną, będzie więc możliwość śledzenia transmisji online. Czwarta decyzja dotycząca wprowadzenia obowiązku segregacji oraz podwyżek za śmieci ma zapaść już w środę.

 

Zawiadamia się mieszkańców miasta, że w dniu 3 listopada 2020 r. odbędzie się, w sposób korespondencyjny, posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej, Finansów i Porządku Publicznego, Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Komisji Rozwoju Produkcji, Usług, Handlu i Rolnictwa Rady Miejskiej w Przasnyszu.

 

Tematem obrad Komisji będą:

 1. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy,
  a powstają odpady komunalne.
 2. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 3. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za pojemnik o określonej pojemności.
 4. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia sposobu obliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości, na których w części zamieszkują mieszkańcy i na których w części nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 5. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 6. Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.
 7. Projekt uchwały w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 8. Projekt uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Przasnysz.
 9. Projekt uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
  i zagospodarowania tych odpadów.
 10. Sprawy różne.

 

4 listopada 2020 r. o godz. 16:00 odbędzie się XXXII Sesja Rady Miejskiej w Przasnyszu

 

TEMATEM OBRAD SESJI BĘDZIE:

 1. Przyjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 2. Przyjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 3. Przyjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za pojemnik o określonej pojemności.
 4. Przyjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia sposobu obliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości, na których w części zamieszkują mieszkańcy i na których w części nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 5. Przyjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 6. Przyjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.
 7. Przyjęcie uchwały w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 8. Przyjęcie uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Przasnysz.
 9. Przyjęcie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.
 10. Sprawy różne.

 

guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ddd
Ddd
8 miesięcy temu

Jeszcze powinni powołać “policjꔜmieciową bo inaczej w blokach ci co segregują zapłacą kartę za kogoś kto będzie miał to gdzieś,chyba że wprowadzą kody kreskowe na worki jak w innych miastach

Marcin
Marcin
8 miesięcy temu
odpowiada  Ddd

Kody kreskowe albo monitoring nad koszami. Mnie zastanawia ludzkie rozumowanie…pisze na pojemniku “Karton, papiery”, a ktoś wrzuca kartony w worku foliowym, gdzie logika? już z worka się nie chce wyrzucić do pojemnika i worek foliowy do “tworzyw sztucznych”? to samo ze szkłem

Ddd
Ddd
8 miesięcy temu
odpowiada  Marcin

To jeden z absurdów,tak jak worki do segregacji-niebieski na papier,zielony na szkło itd na terenie gminy,odbieranie odpadów raz na dwa miesiące a opłata25zł co miesiąc do tego brak konkretnych zasad segregacji i ludzie się gubią

Alka
Alka
8 miesięcy temu

Segregacja TAK, podwyżki NIE. Burmistrz obiecywał nam obniżki!

Ja znajoma
Ja znajoma
8 miesięcy temu
odpowiada  Alka

Nie spełnia obietnic wręcz przeciwnie same podwyżki wstyd ,a wybory już za 3 lata

.....
.....
8 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

To radni podejmują decyzję, burmistrz to ma mało do powiedzenia, zawsze zostanie przegłosowany przez radę miasta.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Za to Starosta obietnic dotrzymuje wszystkich. Most otworzył, a za chwilę ślizgawkę. Szkoda tylko że to decyzje poprzedników. No ale wkrótce się wykąpiemy w odkrytych basenach i przejedziemy się obwodnicą biegnącą przez środek miasta…

Ddd
Ddd
8 miesięcy temu
odpowiada  Alka

Jak mówił Japycz w ranczu obietnice wyborczych to nawet grzech dotrzymać ,co innego jak prywatnie obiecuję 😁 😝

Last edited 8 miesięcy temu by Ddd
Mario
Mario
8 miesięcy temu
odpowiada  Ddd

Przeciez dotrzymał. #Precz z układami.

Ddd
Ddd
8 miesięcy temu
odpowiada  Mario

Otóż to.

Ait
Ait
8 miesięcy temu
odpowiada  Mario

Stworzył swoje

mieszkaniec
mieszkaniec
8 miesięcy temu

najgłupsza decyzja jaka może być to wprowadzenie sortowania śmieci w blokach… juz widzę jak nad tym zapanują, a wspólnoty będą płaciły takie kary że im się odechce sortowania
wystarczy jeden co będzie miał to gdzieś

ciekawi mnie gdzie te 4-5 koszy w mieszkaniu trzymać, może jak COVIDowcy na balkonie…

domy jednorodzinne inna sprawa, ale w. blokach to paranoja

Ddd
Ddd
8 miesięcy temu
odpowiada  mieszkaniec

Nie pięć a sześć-zapominasz o tzw odpadach niebezpiecznych jak np opakowania po dezodorantach,lakierach do włosów czy piance do golenia,które trzeba odnieść na ul Leszno do Mpgk-u a trzymanie 6-pojemników nawet na prywatnej posesji wymaga i miejsca i inwestycji w owe pojemniki.