W sobotę rusza rekrutacja do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

W sobotę, 21 maja w całym kraju rusza rekrutacja do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. MON zachęca Polaków pensją i dodatkowymi świadczeniami.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że od najbliższej soboty, 21 maja rusza rekrutacja do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Zgłoszenia będzie można dokonać w 102 lokalizacjach w całym kraju. Dodatkowo w każdym województwie odbędą się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.

Będzie można na nich uzyskać informacje o zasadach dobrowolnej służby wojskowej, a także przywilejach związanych z nią. Jest to także szansa rozmowy z fachowcami oraz możliwość wypełnienia wniosku.

Kandydat musi do niego dołączyć kopię dokumentu tożsamości, dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie oraz kopie innych dokumentów, takich jak certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, czy też posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

Wprowadzenie dobrowolnej służby wojskowej ma przede wszystkim na celu zwiększenie rezerw kadrowych i być metodą odbudowy rezerw Wojska Polskiego. Żołnierze po przejściu 28-dniowego przeszkolenia podstawowego i złożeniu przysięgi będą skierowani na 11 –  miesięczne szkolenie specjalistyczne. Po jego zakończeniu uzyskają prawo do zawodowej służby wojskowej.

W czasie szkolenia będzie żołnierzom przysługiwała pensja w kwocie 4560 złotych oraz prawo do urlopu wypoczynkowego. Na czas pełnionej przez kandydata służby będzie zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, mundur, ekwipunek, a także ubezpieczenie. Czas szkolenia będzie można wliczyć do okresu zatrudnienia.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments