W sobotę, na cmentarzu parafialnym w Przasnyszu, odbędzie się Pogrzeb Dziecka Utraconego

W październiku obchodzony jest na całym świecie Dzień Dziecka Utraconego. Z tej okazji tradycyjnie w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu zostanie odprawiona msza św. w intencji rodziców dzieci utraconych.

 

W sobotę, 21 października o godzinie 15.00 w kościele farnym w Przasnyszu zostanie odprawiona msza św. w intencji rodziców dzieci utraconych. Po niej, na cmentarzu parafialnym, odbędzie się Pogrzeb Dziecka Utraconego.

Jasny, granitowy Grób Dziecka Utraconego w Przasnyszu powstał w 2015 r. Wybudowano go z inicjatywy proboszcza parafii św. Wojciecha – ks. prał. dr. Andrzeja Maciejewskiego, przy współpracy z parafią św. Stanisława Kostki i Chrystusa Zbawiciela.

Przy jego powstaniu działał komitet społeczny, którego przewodniczącym był Waldemar Krzyżewski, a wiceprzewodniczącą Anna Ślubowska. Sfinansowano go z ofiar zebranych w przasnyskich parafiach. Grób poświęcono 8 listopada 2015 r. Także wówczas po raz pierwszy złożono w nim szczątki czworga dzieci z niedonoszonych ciąż.

Pomnik na grobie – figura Matki Boskiej – powstał z inicjatywy Waldemara Krzyżewskiego, a został sfinansowany dzięki głosom mieszkańców oddanych budżecie obywatelskim.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ciemnogród
Ciemnogród
1 miesiąc temu

Ale ciemnogród ! Po prostu tragedia! Dziecko to Anioł! Jaki pogrzeb ?