W Rembielinie powstanie rondo. Umowa na realizację podpisana

W czwartek, 3 lutego przedstawiciele samorządu Powiatu Przasnyskiego: starosta Krzysztof Bieńkowski, etatowy członek zarządu powiatu Paweł Mostowy i skarbnik Beata Czaplicka zawarli umowę z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich na realizację inwestycji jaką jest budowa ronda w miejscowości Rembielin (gmina Chorzele).

 

Powiat Przasnyski przygotował i przekazał wykonany projekt ronda, a Samorząd Województwa Mazowieckiego zapowiedział, że sfinansuje i wykona je do końca lipca 2023 roku. Samorząd powiatowy wcześniej uzgodnił inwestycję z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiK).

– Inwestycja zostanie zrealizowana na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 57 z drogą wojewódzką 616 i drogą powiatową – tak zwaną „obwodnicą Chorzel”. Dzięki temu jadący drogą 57 (Przasnysz – Chorzele) będą mogli bezpiecznie zjechać na pobudowaną w ubiegłym roku obwodnicę – informuje urząd.

– Dzisiejsze podpisanie umowy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich zwieńczyło nasze starania w kierunku budowy ronda w miejscowości Rembielin. Dzięki skutecznym działaniom doprowadziliśmy do porozumienia z GDDKiA oraz Samorządem Województwa Mazowieckiego. Powiat Przasnyski miał przygotować projekt ronda i my z naszego zadania wywiązaliśmy się, przekazując przygotowany projekt. Dalsza część inwestycji zostanie zrealizowana i sfinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. To bardzo ważne przedsięwzięcie, które poprawi bezpieczeństwo na bardzo ruchliwym skrzyżowaniu dróg: krajowej, wojewódzkiej i powiatowej – mówi Starosta Przasnyski Krzysztof Bieńkowski.

 

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jolka
Jolka
2 lat temu

Te rondo to przeniesiona inwestycja z Krzynowlogi M ???

xne
xne
2 lat temu
Reply to  Jolka

„To rondo” się pisze 🙂

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Jolka

Tak Jolka. Zabrali im rondo bo się szczepić nie chcieli.

Jacek
Jacek
2 lat temu

Mogliby zabrać z jedno rondo z Przasnysza. Proponuję Rondo Pinezka, bo tam dzwon na dzwonie

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Jacek

To są dzwoneczki, nie dzwony. Kiedyś to Panie tam były wypadki.

Konrad
Konrad
2 lat temu

Panie Starosto robisz Pan świetna robotę .powiat rozkwita .mam nadzieję że następna kadencja również będzie owocna , czego.z całego serca życzę i pozdrawiam

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Konrad

To tak na poważnie? Jeszcze trochę i pisiarnię będą na taczkach wywozić. Zobaczysz.

Bolo
Bolo
2 lat temu
Reply to  Konrad

🤣🤣🤣

Jan
Jan
2 lat temu
Reply to  Konrad

Spijając śmietankę po poprzedniku? A co nowego? To pierwsza i ostatnia kadencja. Stracony czas.

Paweł
Paweł
2 lat temu
Reply to  Konrad

W następnej kadencji pan Bieńkowski będzie co najwyżej szeregowym radnym, i skończy się jego kariera.

Click
Click
2 lat temu

W ubiegłym roku podpisano dokumenty na remont drogi z Przasnysza w kierunku Mławy. Oprócz dziur w asfalcie w Obrębcu coś drgnęło, czy to tylko był podpis dla foty?

Bolo
Bolo
2 lat temu

Wszystko pod publikę! Wcześniej tego ronda, dla bezpieczeństwa, nie można było oddać, tylko w roku 2023???!!! Piękna propaganda wyborcza będzie, bo wybory w …. 2023!!!! Wstydu to ten człowiek nie ma!

Andrzej
Andrzej
2 lat temu

Nie potrafili zbudować ronda to poszli na łatwiznę i niech inni robią. To rondo już dawno powinno powstać. Czekamy na ronda w Przasnyszu, ale nie te wirtualne.