W Przasnyszu ruszył projekt „Era Nowych Kobiet”.

W czwartek, 21 marca, w Przasnyszu odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu Era Nowych Kobiet. Jest to ogólnopolski projekt zainicjowany przez Joannę Przetakiewicz (polska projektantka mody, przedsiębiorca, założycielka i dyrektor kreatywna domu mody „La Mania”).

Założeniem projektu jest stworzenie mikrospołeczności Kobiet.
Projekt nie posiada budżetu, nie ma ambicji politycznych, nie próbuje tworzyć lobby, nie ma na celu forsowania konkretnych celów, czy rozwiązań. Jest to projekt oparty na Kobietach, które poza życiem rodzinnym i zawodowym chcą realizować swoje pasje, dzielić się spostrzeżeniami, doświadczeniami i po prostu fajnie spędzać razem czas. Pierwszy Dzień Wiosny był doskonałym momentem, aby rozpocząć działanie Ery Nowych Kobiet w Przasnyszu.
Znamy się tylko z widzenia…
Mieszkając w tak małym mieście, jak Przasnysz, można mieć wrażenie, że się wszystkich zna. Ale jest to bardzo mylne wrażenie, bo wiedzieć jak ktoś wygląda to nie znaczy go ZNAĆ. I właśnie taki był pomysł na pierwsze spotkanie ENK w Przasnyszu – by zaproszone dziewczyny się POZNAŁY, dowiedziały się więcej o sobie nawzajem, nie osądzały się po plotkach, skojarzeniach z członkami rodziny, z miejscem pracy itp.
Udało się osiągnąć ten cel w 100% !
Naszym oczekiwaniem jest bowiem stworzenie grupy, która będzie dla siebie mocnym wsparciem. Są to kobiety petardy, a wśród nich właścicielki biznesów, dyrektorki, urzędniczki i mega zorganizowane mamy na pełen etat.
Dziewczyny z ogromną otwartością weszły w projekt. Wśród wrażeń ze spotkania wymieniały przede wszystkim, że czuły się na nim swobodne, wyluzowane i radosne. Mają głowy pełne pomysłów. Jest to początek nie tylko fajnego projektu, ale też pięknych przyjaźni.
Razem możemy robić super rzeczy…
W ramach spotkania Kobiety Nowej Ery z Przasnysza nie tylko przestawiały się, świetnie bawiły podczas gier integracyjnych, ale również planowały dalsze działania. Między innymi wypełniały dwie tabelki. W pierwszej wpisywały pomysły na działania, które chciały by zrealizować DLA SIEBIE (jakie one mają potrzeby, marzenia). W drugiej tabelce wpisały pomysły na działania, które one mogłyby zrealizować DLA INNYCH.
Po analizie tych wpisów powstała wstępna lista działań, które mamy zamiar zrealizować w ramach ENK w Przasnyszu:
Są to między innymi:
1. Spotkanie z dietetykiem.
2. Spotkanie ze stylistą.
3. Spotkanie z instruktorem autopromocji/ sztuki wypowiedzi.
4. Spotkanie w plenerze (wspólne wicie wianków, piknik, sesja zdjęciowa)
5. Wspólne wyjścia na fitness.
6. Organizowanie zabaw integracyjnych (np. wiosenny bal dla naszych dzieci z przebierankami, sesją zdjęciową). 7. Wyjazd do teatru.
8. Spływ kajakowy.
9. Szkolenie z wizażu/makijażu.
Wsparcie inicjatorki…
Na koniec spotkania dziewczyny otrzymały osobiste pozdrowienia od inicjatorki projektu – Joanny Przetakiewicz. To bardzo sympatyczny gest, zwłaszcza, że na przesłanym filmiku Joanna zapowiada swoją wizytę w naszym malowniczym mieście.
Więcej o projekcie przeczytasz TU

Źródło Era Nowych Kobiet
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments