W Przasnyszu powstanie ogólnodostępna ścianka wspinaczkowa

Jak informuje Urząd Miasta, w Przasnyszu wkrótce powstanie kolejna ścianka wspinaczkowa. Nowy obiekt będzie ogólnodostępny i będzie znajdował się w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu. Projekt dofinansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

– Ścianka wspinaczkowa stacjonarna o powierzchni około 130 m2 wraz z pełnym wyposażeniem. Konstrukcja ścianki drewniano-stalowa posiadająca poszycie z paneli na bazie sklejki, pokryta warstwą tarczową zabezpieczającą przed zabrudzeniami. W zestawie ekspresyjne, statyczne i dynamiczne uprzęże wspinaczkowe przyrządy do asekuracji karabinki oraz maty i materace asekuracyjne – czytamy w opisie projektu.

 

Całkowity koszt inwestycji to 224 tys zł. Dofinansowanie pozyskane przez Miasto Przasnysz to 151 tys zł.

Nazwa zadania: „Rozwój infrastruktury sportowej poprzez wykonanie ścianki wspinaczkowej w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu.”

Finansowanie z budżetu województwa mazowieckiego w ramach “Mazowieckiego instrumentu wsparcia infrastruktury sportowej Mazowsze 2021.”

 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati*
Mati*
18 dni temu

Znów wszystko w szkołach albo na terenie szkół i tak zwane “ogólnodostępne” z pierwszeństwem dla uczniów na w-f. Tak naprawdę nie ma tu nic ogólnodostępnego na neutralnej ziemi gdzie każdy ma równy dostęp. No chyba, że siłownie plenerowe

Maria
Maria
18 dni temu

W jakich godzinach będzie dostępna? Z tego co wiem co akwarium w szkole nr 1 też miało być ogólnodostępne ponieważ było z budżetu obywatelskiego finansowane.

Adriano
Adriano
18 dni temu

Na pierdolety kasa jest, ale żeby tak odłożyć na basen, obwodnicę czy coś na co na prawdę mieszkańcy czekają już nie ma.

Konował
Konował
18 dni temu

Może i będzie ogólnodostępne, ale czy będzie tak (nie) działać jak tężnia?

Elf
Elf
17 dni temu

Już mamy ścianę wspinaczkową w Przasnyszu. Ulica Świerczewo tyle, że w poziomie a nie w pionie!