W Przasnyszu powstanie nowy most. Będzie miał 32 metry

Samorząd miejski przymierza się do budowy nowego mostu na rzece Węgierce. Prace związane z realizacją zadania polegającego na utworzeniu ścieżki turystycznej w Parku Miejskim rozpoczną się w pierwszym kwartale 2024 roku.

 

Samorząd miasta Przasnysz podpisał umowę na zadanie „Podniesienie walorów turystycznych miasta Przasnysz poprzez utworzenie ścieżki turystycznej w Parku Miejskim”.

– Mosty łączą, my chcemy połączyć wyspę kładką pieszo – rowerową o długości ok. 32 m od strony północnej z dowiązaniem do ciągów pieszo – rowerowych przy ul. Zawodzie” – informuje Urząd Miasta Przasnysz.

– Chcemy też wymienić istniejącą na nową. Na samej wyspie wykonamy nową nawierzchnię – dodaje.

Prace przy budowie mostu i ścieżki rozpoczną się w pierwszym kwartale 2024 r. Obejmą: rozbiórkę istniejącej nawierzchni z płyt betonowych i kostki betonowej obramowanej obrzeżem betonowym, rozbiórkę istniejącej kładki dla pieszych i budowę nowej, wykonanie nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej z kruszywa naturalnego (kliniec) obramowanej obrzeżem kamiennym łupanym na wyspie, wykonanie nowej nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej z kostki betonowej obramowanej obrzeżem betonowym, budowę kładki pieszo – rowerowej długości ok. 15 m w miejscu rozebranej istniejącej kładki, budowę nowej kładki pieszo-rowerowej długości ok. 32 m od strony północnej z dowiązaniem do ciągów pieszo-rowerowych przy ul. Zawodzie.

Zadanie realizowane jest w ramach programu „Polski Ład”. Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe „WALDI” z Przasnysza. Zaoferowana w przetargu cena to 3 mln 534 tys. 962,83 zł.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Eryk
Eryk
17 dni temu

Imienia Chrostowskiego ?🤣🤣

Monika
Monika
17 dni temu
Reply to  Eryk

Machałowskiego raczej bo to jego głupi pomysł na utopienie kilku milionów. A dom kultury robią na kredyt pętaki

Teo
Teo
17 dni temu
Reply to  Monika

Najpierw to się dowiedz przez kogo trzeba było brać kredyt na to. Nasza gwiazda Pan B przedstawiciel PiS się przyczynił. A pomysł nie jest taki głupi. A i mostek już się rozpada.

Monika
Monika
17 dni temu
Reply to  Teo

Co za głupoty wypisujesz. Przecież miasto nie złożyło nawet jednego wniosku na remont mdk

Kacha
Kacha
17 dni temu
Reply to  Monika

Miasto potrafi tylko się zadłużać, a wniosków o dotację nie ma komu pisać, bo są same mądre głowy

Wolski
Wolski
17 dni temu
Reply to  Teo

Bo co: zablokował 300 tysięcy, które miasto wisiało powiatowi? Faktycznie, w porównaniu z kilkunastoma milionami to potężny cios.

toon
toon
17 dni temu
Reply to  Wolski

A te kilkanaście milionów, które miasto jest winne powiatowi, to pochodzą z tej kadencji, czy z poprzedniej ? I czy faktycznie są takie miliony, ale widać jesteś dobrze zorientowany, więc proszę o szczegółowe wypisanie tych należnych milionów.

Kacha
Kacha
17 dni temu
Reply to  Teo

Ha ha ha przed wyborami mają głupie pomysły, a jak coś nie wyjdzie to na PIS złożą, taka to jest ich metoda działania

toon
toon
17 dni temu
Reply to  Kacha

Proszę bardzo, plan z czasów gdy burmistrzem Przasnysza, był Trochimiuk – „Wyspa miała zostać podniesiona, dno oczyszczone i pogłębione, a zwieńczeniem prac miała być renowacja starego mostka i budowa nowej kładki Zgodnie z Lokalnym Programem Rewitalizacji Przasnysza na lata 2009-2013, rewitalizacja parku miejskiego miała obejmować m.in. renowację mostka na wyspę oraz budowę mostka po drugiej stronie wyspy, Podobne założenia widnieją w Gminnym Programie Rewitalizacji Miasta Przasnysz na lata 2016-2020, który uściślił, że dotychczas wykonane prace w parku miejskim, to zrealizowanie jedynie dwóch etapów. Miał być też etap III, przewidujący rewitalizację wyspy i zachodniej części parku miejskiego…Planowana jest budowa tamy poprzecznej z… Czytaj więcej »

toon
toon
17 dni temu
Reply to  Kacha

W sumie nie na temat, ale jeśli chodzi o składanie na PiS.
To może można złożyć to : Wirtualna Polska
„Ministerstwo Zdrowia po wyborach ujawniło wielkość szpitalnych długów za 2022 rok. Wynosi on aż 19,5 miliarda złotych. To pokazuje, jak bardzo pogorszyła się sytuacja finansowa szpitali za czasów rządów PiSW ciągu ośmiu lat dług prawie się podwoił. W 2015 roku wynosił 10,8 miliarda złotych.„

kołodziej
kołodziej
17 dni temu
Reply to  toon

W sierpniu 2021 r. marszałek Senatu Tomasz Grodzki stwierdził że metodą na poprawę służby zdrowia w Polsce jest zlikwidowanie dużej części szpitali. Zdaniem Grodzkiego skoro w 5–milionowej Danii działa ich tylko 16, to w 40–milionowej Polsce wystarczyłoby 130, a nie około 1000, jak to jest obecnie.

mario
mario
17 dni temu

Ludzie ten most nam jest bardzo potrzebny, w końcu powstanie i życie nasze się zmieni będziemy mogli przejść na druga stronę naszej dużej rzeki, a poważnie czy Przasnysz jest tak bogaty ?

Wolski
Wolski
17 dni temu
Reply to  mario

Tylko czy ktoś ma potrzebę przechodzenia na drugą stronę rzeki? Rzeki zielenią płynącej. Nie pamiętam kiedy ostatni raz byłem w tym parku, wrony defekują i ten zapach to moje główne wspomnienie z tego miejsca.

Kacha
Kacha
17 dni temu
Reply to  Wolski

Najpierw trzeba oczyścić rzekę posprzątać teren,wymienić władze i myśleć co dalej

kazik
kazik
17 dni temu
Reply to  mario

w Pułtusku powstała kładka na Popławy

Jan
Jan
17 dni temu

Najpierw to niech pozbędą się tych wron, strach przejść przez park żeby nie narobiły, nie mówiąc o brudnych ławkach czy placu zabaw i siłowni

PILNE_sprostowanie
PILNE_sprostowanie
17 dni temu

Szanowna Redakcjo.
Prosze sprostowac bo ten most wiszacy 32m jest juz nie aktualny!
Ma byc tunel a w zasadzie tunelik i nie 32 metry a ok 10-12 metrow pod jezdnia zamiast swiatel.
Z gory dziekuje 😉

Jarosław
Jarosław
17 dni temu

O ile dobrze kojarzę z poprzedniego artykułu to środki pozyskane z Polskiego Ładu na ten cel trzeba będzie zwrócić, z powodu niepełnego wykonania projektu na które zostały pozyskane (brak ścieżki rekreacyjnej i zagospodarowania terenu basenu na Zawodziu). Jeśli coś mylę to proszę mnie poprawić.

kazik
kazik
17 dni temu

Kiedy w Przasnyszu powstanie obwodnica głównych dróg aby samochody nie jechały przez centrum miasta jak to jest w sąsiednim Ciechanowie

szeff
szeff
17 dni temu
Reply to  kazik

przestańcie te „miasteczko”? porównywać do Ciechanowa i innych bo tego się nie da porównać

Bob
Bob
17 dni temu
Reply to  kazik

Kiedy burmistrz zajmie się robieniem ulic? A nie tylko wysypywaniem jakiegoś odpadu, że niby utwardzone. Już wiem. Po wyborach.

kleryk
kleryk
17 dni temu

Pomysły włodarzy powinniśmy ponazywać ich nazwiskiem z kwotą za jaką zostały stworzone  🤪  🤪  🤪 

Przasnyszanin
Przasnyszanin
16 dni temu

Jak się nie ma pomysłu na miasto, to i głupie pomysły są dobre. Lepiej wydaliby tą kasę na zachęcenie nowego zakładu żeby coś otworzył w Psz. Już widzę te otwarcie MDK z pompą przed samymi wyborami. Wszędzie są tylko lokale do wynajęcia. Niestety nie ma nowych miejsc pracy to miasto się cofa. Strefa gosp świeci pustkami. Dobrze że na wypłatę dla burmistrza i wiceburmistrza w budżecie są zaklepane pieniądze.

Mieszczuch
Mieszczuch
14 dni temu

Tyle innych potrzeb w mieście a on most będzie budował … dramat